Grupa “Żabki”

ROK SZKOLNY 2019/2020

Grupa “Żabki” to grupa, do której uczęszczają dzieci w wieki 3, 4, 5 i 6 lat. Do oddziału uczęszcza 14 dzieci. Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się wszystkim co nas otacza. Poznajemy przedszkole, nasze Panie i rówieśników, z którymi spotykamy się codziennie. Dużo czasu spędzamy na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Podczas zajęć staramy się skupić uwagę, żeby poznać wiele ciekawych rzeczy. Uczymy się tańczyć, grać na instrumentach, śpiewać, rysować, malować i wiele innych.
Szczególnie lubimy wszelkiego rodzaju gry i zabawy ruchowe organizowane zarówno w sali przedszkolnej, jak również na podwórku. Staramy się być dla siebie miłe, przestrzegać opracowanego kodeksu zachowania. Przyswajamy nawyki kulturalnego i serdecznego zachowania się wobec kolegów. Uczymy się samodzielności jak również współdziałania, dokonywania wyborów i dostrzegania możliwości pójścia na kompromis. Uczymy się myśleć, mówić, słuchać i rozumieć. Dodatkowo mamy możliwość uczęszczania na zajęcia z religii oraz języka angielskiego. Każdy dzień sprawia nam radość. Poprzez zabawę zdobywamy nowe doświadczenia, wiadomości, umiejętności i sprawności.

Dziewczynki to: Paulina, Zofia, Nadia, Liliana, Nikola, Antonina, Natalia
Chłopcy to: Szymon, Alan, Igor, Krzysztof, Jakub, Szymon, Tomasz

Jolanta Kotarska – wychowawca
Krzysztofa Garus – nauczyciel
Elżbieta Zmorek – nauczyciel religii
Iwona Czado – woźna oddziałowa

Wiersz miesiąca:
Na podwórku
M. Mazan

Po podwórku chodzą puchate kaczuszki,
w piasku grzebie kurka, co ma żółte nóżki,
są indyki strojne w czerwone korale
– wszystkie wyglądają naprawdę wspaniale!
Konie stoją w stajni, a krowy w oborze,
piesek trochę w domu, a trochę na dworze,
gęś usiadła w trawie z małymi gąskami,
a kot zawsze chodzi swoimi drogami.

Piosenka na maj: Mama w kuchni

1. Mama krząta się w kuchni od rana,
myśli wciąż o niebieskich migdałach,
gdy pytamy: co ugotowała?
Dziś dla was pieczeń mam z hipopotama!
Ref.:
Nasza mama, mama zadumana,
mama zadumana cały dzień,
błądzi myślami daleko,
codziennie przypala mleko,
na łące zrywa kwiaty
i sól sypie do herbaty.

2. Nasza mama, niezwykła kucharka,
krokodyla wrzuciła do garnka,
krasnoludek wpadł jej do sałaty,
a w piecu piecze się zegarek taty.
Ref.: Nasza mama…

3. Ten krokodyl, co uciekł z ogródka,
w przedpokoju chciał zjeść krasnoludka,
choć zegarek czuje się fatalnie,
to obiad był dziś bardzo punktualnie.
Ref.: Nasza mama.

Dzień Babci i Dziadka w grupie “Żabki”

29 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Więc zgodnie z tradycją do grupy „Żabek” zostali zaproszeni wyjątkowi goście. Kochane babcie i dziadkowie mogli przyjrzeć się wyczynom scenicznym swoich wnuków. Mali artyści wykonywali układy taneczne, śpiewali i recytowali wiersze. Po występach babcie i dziadkowie otrzymali od swoich ukochanych wnuków drobne upominki. Całe spotkanie odbyło się przy słodkim poczęstunku.

Mikołajki

Wyjazd do sali zabaw w Lublińcu – w tym dniu dzieci nie tylko się bawiły ale spotkały się także z Mikołajem, któremu przedstawiły program słowno- muzyczny. Następnie otrzymały prezenty.

Pasowanie na Przedszkolaka

„Dumni ze mnie są rodzice
przedszkolakiem dziś zostanę!
Pasowanie się odbędzie