Grupa “Żabki”

ROK SZKOLNY 2019/2020

Grupa “Żabki” to grupa, do której uczęszczają dzieci w wieki 3, 4, 5 i 6 lat. Do oddziału uczęszcza 14 dzieci. Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się wszystkim co nas otacza. Poznajemy przedszkole, nasze Panie i rówieśników, z którymi spotykamy się codziennie. Dużo czasu spędzamy na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Podczas zajęć staramy się skupić uwagę, żeby poznać wiele ciekawych rzeczy. Uczymy się tańczyć, grać na instrumentach, śpiewać, rysować, malować i wiele innych.
Szczególnie lubimy wszelkiego rodzaju gry i zabawy ruchowe organizowane zarówno w sali przedszkolnej, jak również na podwórku. Staramy się być dla siebie miłe, przestrzegać opracowanego kodeksu zachowania. Przyswajamy nawyki kulturalnego i serdecznego zachowania się wobec kolegów. Uczymy się samodzielności jak również współdziałania, dokonywania wyborów i dostrzegania możliwości pójścia na kompromis. Uczymy się myśleć, mówić, słuchać i rozumieć. Dodatkowo mamy możliwość uczęszczania na zajęcia z religii oraz języka angielskiego. Każdy dzień sprawia nam radość. Poprzez zabawę zdobywamy nowe doświadczenia, wiadomości, umiejętności i sprawności.

Dziewczynki to: Paulina, Zofia, Nadia, Liliana, Nikola, Antonina, Natalia
Chłopcy to: Szymon, Alan, Igor, Krzysztof, Jakub, Szymon, Tomasz

Jolanta Kotarska – wychowawca
Krzysztofa Garus – nauczyciel
Elżbieta Zmorek – nauczyciel religii
Iwona Czado – woźna oddziałowa

Wiersz miesiąca:
Pisanki
K. Różecka

Pisanki, pisanki, jajka malowane
Nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek.
Pisanki, pisanki, jajka kolorowe
Na nich malowane bajki pisankowe.
Na jednej kogucik, a na drugiej słońce
Śmieją się na trzeciej laleczki tańczące.
Na czwartej kwiatuszki, a na piątej gwiazdki
Na każdej pisance barwne opowiastki.

Piosenka na kwiecień: Rolnik sam w dolinie
( zabawa ruchowa)

Rolnik sam w dolinie, rolnik sam w dolinie.
Hejże dzieci, hejże ha, rolnik sam w dolinie.
Rolnik bierze żonę, rolnik bierze żonę,
Hejże dzieci, hejże ha, rolnik bierze żonę.
Żona bierze dziecko, żona bierze dziecko.
Hejże dzieci, hejże ha, żona bierze dziecko.
Dziecko bierze kotka, dziecko bierze kotka.
Hejże dzieci, hejże ha, dziecko bierze kotka..
Kotek bierze myszkę, kotek bierze myszkę.
Hejże dzieci hejże ha, kotek bierze myszkę.
Myszka bierze serek, myszka bierze serek.
Hejże dzieci hejże ha, myszka bierze serek
Ser zostaje w kole, bo nie umiał w szkole
Tabliczki mnożenia, ani podzielenia.

Dzień Babci i Dziadka w grupie “Żabki”

29 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Więc zgodnie z tradycją do grupy „Żabek” zostali zaproszeni wyjątkowi goście. Kochane babcie i dziadkowie mogli przyjrzeć się wyczynom scenicznym swoich wnuków. Mali artyści wykonywali układy taneczne, śpiewali i recytowali wiersze. Po występach babcie i dziadkowie otrzymali od swoich ukochanych wnuków drobne upominki. Całe spotkanie odbyło się przy słodkim poczęstunku.

Mikołajki

Wyjazd do sali zabaw w Lublińcu – w tym dniu dzieci nie tylko się bawiły ale spotkały się także z Mikołajem, któremu przedstawiły program słowno- muzyczny. Następnie otrzymały prezenty.

Pasowanie na Przedszkolaka

„Dumni ze mnie są rodzice
przedszkolakiem dziś zostanę!
Pasowanie się odbędzie