Grupa “Motylki”

ROK SZKOLNY 2019/2020

Grupa “Motylki” – to grupa, do której uczęszcza 21 dzieci 4- 3- letnich. W naszej przedszkolnej przygodzie p. Ania i p. Marlena towarzyszą nam co dzień. Czterolatki chodzą do przedszkola drugi rok, więc coraz lepiej się znają i nawiązują przyjaźnie. 4-latki przychodzą do przedszkola bardzo chętnie i uczestniczą w różnych zabawach i zajęciach. Bardzo lubią wykonywać prace plastyczne z zastosowaniem różnych technik. Wiele radości sprawia im wspólne realizowanie działań w “KĄCIKU KULINARNYM – ŻYJĘ ZDROWO”. Jest to inicjatywa mająca na celu rozwijanie zainteresowań zdrowym stylem życia, prawidłowym żywieniem oraz nabywanie umiejętności kulinarnych. Podczas zajęć dzieci poznają zasady zdrowego żywienia, sposoby przygotowania prostych potraw i posiłków oraz uczą się wybierania produktów służących zdrowiu oraz przede wszystkim świetnie się przy tym bawią.
Dziewczynki lubią zabawę w kąciku kuchennym, a chłopcy tworzą piękne budowle z klocków i bawią się w „majsterkowicza”. Każdy dzień w przedszkolu to nowe wyzwania i doświadczenia. 4-latki starają się być miłe i koleżeńskie, dzięki czemu atmosfera w grupie jest wspaniała. Przed nami wiele zabaw, zajęć, spotkań, doświadczeń , które rozwiną naszą osobowość i charakter.

W grupie mamy 12 dziewczynek i 13 chłopców.
Dziewczynki to: Aleksandra, Julia, Amelia, Nadia, Maja, Lena, Michalina
Chłopcy to: Karol, Hubert, Kajetan, Szymon R., Oliwier S., Oskar, Szymon N., Dominik, Szymon S., Marcel, Miłosz, Filip, Krzysztof, Oliwier M.

Panie pracujące w grupie:
Anna Chrzanowska – wychowawca
Katarzyna Droś – nauczyciel języka angielskiego
Marlena Ugoda, Halina Koza – pomoc nauczyciela

Pobierz (PDF, 199KB)

Warsztaty kulinarne w Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku

Obserwując zapał towarzyszący dzieciom w czasie „prac kuchennych” wybraliśmy się na warsztaty kulinarne do Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku. Te zajęcia to była po prostu fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Dzięki zabawie w prosty i przyjemny sposób dzieci przygotowywały smakowite kanapki, dekorowały ulubione naleśniki a przy okazji czerpały ogromną radość.

Dzień Babci i Dziadka w grupie “Motylków”

W czwartek 30 stycznia do grupy czterolatków przybyły babcie i dziadkowie przedszkolaków, którzy zostali zaproszeni do „Motylków” na uroczystość z okazji ich święta.
Dzień Babci i Dziadka to bardzo ważne święta, o których musi pamiętać każdy wnuczek i każda wnuczka. Nie od dziś wiadomo, że babcia i dziadek często rozpieszczają swoje wnuczęta i pozwalają im zazwyczaj na więcej niż ich rodzice.
Podczas przedstawienia przedszkolaki recytując wiersze, przekazały swoim dziadkom cały wachlarz pięknych życzeń: przede wszystkim zdrowia, spokoju, radości oraz nieocenionego czasu, spędzonego ze swoimi wnuczętami, oby go nigdy nie brakowało. Program artystyczny zakończył się piosenką 100 lat, po której dzieci wręczyły zaproszonym gościom drobne upominki.
Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze i zakończyło się poczęstunkiem, o który oczywiście zadbali kochani rodzice.

Zajęcia otwarte z udziałem Rodziców

Zajęcia otwarte dla rodziców są doskonałą okazją, aby zobaczyć swoje pociechy poczas zajęć. Dziś “Motylki” zaprezentowały swoje umiejętności kulinarne podczas przygotowywania chipsów jabłowych. Było pysznie i zarazem zdrowo.

Kiszenie kapusty

Jesień to również okres przygotowywania zimowych zapasów. Dziś dzieci z grupy “Motylki” wraz z Panią Anią kiszą kapustę.
“Szatkownica poszła w taniec, to ci było szatkowanie.
Rach, ciach, ciach! Obereczka!
Już kapusty pełna beczka!!” – No może nie od razu beczka ale przynajmniej wielki słoik!

Pieczemy sernik na Dzień Seniora

14 listopada w całej Polsce obchodzić będziemy wyjątkowe święto – właśnie tego dnia przypada Ogólnopolski Dzień Seniora. Dzieci z grup starszych przygotowują na tę okazję wspaniałe przedstawienie, a dzieci z grupy “Motylki” wraz z Panią Anią przygotowują słodką niespodziankę. Będzie serniczek a przy okazji dowiemy się jakie produkty musimy przygotować i jakie czynności wykonać, aby zrobić takie pyszne ciasto…

Sok marchwiowo-owocowy

Wrzesień to miesiąc, kiedy jesień obsypuje nas swymi darami. W tym czasie po prostu nie jesteśmy w stanie oprzeć się pokusie aby schrupać takie dojrzałe, pachnące owoce i warzywa, albo zrobić świeżutki soczek. Pycha…

Zakupy do “Kącika Kulinarnego”

Grupa “Motylki” wybrała się z wizytą do pobliskiego sklepu “Wafelek”. Celem wycieczki było utrwalenie nazw owoców i warzyw oraz właściwe i kulturalne zachowania się w miejscu publicznym. Dzieci mimo młodszego wieku wykazały się ogromną wiedzą, ponieważ bezbłędnie nazywały witaminy, które można nabyć w sklepie – znały nazwy między innymi wielu warzyw i owoców. Przedszkolaki w tym dniu miały okazję przyjrzeć się warzywom i owocom z bliska, dostrzec ich kształt, kolor i fakturę. Mogły zaobserwować także, jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca sprzedawcy. Uczestnicy wycieczki poznali również inne rodzaje artykułów sprzedawanych w sklepie. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki, lodówki i zamrażarki, znajdujące się w sklepie. Podczas wycieczki dokonaliśmy również zakupów do naszego kącika kulinarnego. Pamiętaliśmy o stosowaniu form grzecznościowych: proszę i dziękuję.

Jesienne porządki

Piękna jesień zawitała i nasypała mnóstwo liści w naszym ogrodzie przedszkolnym dlatego postanowiliśmy zabrać się do pracy. Rewelacyjnie poradziły sobie z nimi dzieci z grupy “Motylki”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem grabiły liście co sprawiło wiele radości i przyjemności. W ten sposób przedszkolaki rozbudziły w sobie potrzebę dbania o najbliższe otoczenie oraz wzbogaciły wiedzę o otaczającym środowisku przyrodniczym.