Grupa “Motylki”

Grupa “Motylki” – to grupa, do której uczęszcza 21 dzieci 5- 4- letnich. W naszej przedszkolnej przygodzie na co dzień towarzyszy nam wychowawczyni pani Ania. Chodzimy do przedszkola już trzeci rok, więc coraz lepiej się znamy i przyjaźnimy. Powoli przygotowujemy się do szkoły, więc z zainteresowaniem poznajemy otaczający nas świat oraz próbujemy rozwiązywać zagadki z nim związane. Na zajęciach poznajemy literki, liczymy, rysujemy, wycinamy i świetnie się bawimy wykonując przeróżne zadania. Są w nas ogromne pokłady energii, dlatego dużo się ruszamy, konstruujemy i śpiewamy. Wiele radości sprawia nam wspólne realizowanie działań w “KĄCIKU KULINARNYM – ŻYJĘ ZDROWO”. Jest to inicjatywa mająca na celu rozwijanie zainteresowań zdrowym stylem życia, prawidłowym żywieniem oraz nabywaniem umiejętności kulinarnych. Podczas zajęć poznajemy zasady zdrowego żywienia, sposoby przygotowania prostych potraw i posiłków oraz uczymy się wybierania produktów służących zdrowiu oraz przede wszystkim świetnie się przy tym bawimy.
Dziewczynki lubią zabawę w kąciku kuchennym, a chłopcy tworzą piękne budowle z klocków i bawią się w „majsterkowicza”. Każdy dzień w przedszkolu to nowe wyzwania i doświadczenia. 5-latki starają się być miłe i koleżeńskie, dzięki czemu atmosfera w grupie jest wspaniała. Przed nami wiele zabaw, zajęć, spotkań, doświadczeń, które rozwiną naszą osobowość i charakter.

Dziewczynki to: Aleksandra, Julia, Amelia, Nadia, Maja, Lena, Michalina
Chłopcy to: Karol, Hubert, Kajetan, Szymon R., Oliwier S., Oskar, Szymon N., Dominik, Szymon S., Marcel, Miłosz, Filip, Krzysztof, Oliwier M.

Anna Chrzanowska – wychowawca

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu zarówno dzieci jak i ich wychowawców. Pozwala ono na wytworzenie atmosfery wzajemnego zaufania i otwartości, stwarza możliwość prezentacji pierwszych umiejętności i wiadomości zdobytych w przedszkolu.
W naszym przedszkolu 21 września odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Zanim dzieci oficjalnie nimi zostały, zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne.
Pasowania olbrzymim ołówkiem, dokonała nasza Pani Dyrektor Jolanta Berg. Życzyła też dzieciom wielu sukcesów oraz radości z pobytu w przedszkolu. Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem, które będzie miła pamiątką tego wydarzenia.