Rekrutacja do przedszkola

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Szanowni Państwo

Zgodnie z harmonogramem do 29 marca 2024 r. w przedszkolu została opublikowana lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do Gminnego Przedszkola Publicznego w Przystajni.

Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia, w terminie do 5 kwietnia proszeni są o potwierdzenie woli zapisu do przedszkola, do którego dziecko zostało zakwalifikowane.

Wolę zapisu można złożyć, składając pisemne potwierdzenie w przedszkolu (druk do pobrania w siedzibie przedszkola lub do wydrukowania – dostępny na stronie internetowej przedszkola w zakładce Rekrutacja). Wypełniony druk należy dostarczyć do Gminnego Przedszkola Publicznego w Przystajni w terminie do 5 kwietnia 2024r.

Niepotwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca.

* zgodnie z art. 158 ust. 2 ustawy Prawo oświatowe komisja rekrutacyjna przyjmuje kandydata do danego publicznego przedszkola/publicznej szkoły, jeżeli w wyniku postępowania rekrutacyjnego kandydat został zakwalifikowany oraz złożył wymagane dokumenty.

Dyrekcja Gminnego Przedszkola Publicznego w Przystajni
ogłasza zapisy dzieci do przedszkola
na rok szkolny 2024/2025

Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest zgodnie z Regulaminem rekrutacji dzieci do Gminnego Przedszkola Publicznego w Przystajni na rok szkolny 2024/2025, Zarządzeniem nr 3/2024 Dyrektora Przedszkola oraz Zarządzeniem nr 13 /2024 Wójta Gminy Przystajń w sprawie postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych  w Gminie Przystajń na rok szkolny 2024/2025

Informacje szczegółowe dotyczące postępowania rekrutacyjnego znajdują się na stronie internetowej https://przedszkole-przystajn.pl/ w zakładce Rekrutacja

DEKLARACJA KONTYNUACJI EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ

Termin składania DEKLARACJI:

5 – 9 lutego 2024r.

Rodzice dzieci już uczęszczających do Gminnego Przedszkola Publicznego w Przystajni i jego oddziałów, chętni do kontynuowania przez dziecko edukacji przedszkolnej w naszej placówce,  zobowiązani są do pobrania w przedszkolu i oddziałach – druku  Deklaracja kontynuacji wychowania przedszkolnego

Wypełniony druk należy zwrócić do 9 lutego 2024r. w przedszkolu

Brak złożenia deklaracji jest jednoznaczny z rezygnacją.

WNIOSKI O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA

Termin składania WNIOSKU:

19 LUTEGO – 15 marca 2024 r.

Druki Wniosku o przyjęcie do przedszkola można pobrać w siedzibie przedszkola lub ze strony internetowej – zakładka Rekrutacja.

Wypełniony, podpisany przez rodziców/opiekunów prawnych WNIOSEK należy złożyć osobiście wrzucając do skrzynki w holu przedszkola (w godzinach 7:30 do 16:30) w siedzibie przedszkola przy ul. Targowej 6, w zaklejonej kopercie z dopiskiem „REKRUTACJA”.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny z dyrekcją przedszkola: 34 / 319 10 29

Natomiast w oddziałach przedszkolnych druki wniosku można pobrać w stosownym oddziale lub wydrukować ze strony internetowej – zakładka Rekrutacja, ale dostępne w odnośniku Wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego w Górkach lub stosownie w Kuźnicy Starej. Wypełniony i podpisany wniosek można zwrócić u wychowawców w oddziałach przedszkolnych.

Uwaga:

Wymagane jest złożenie rzetelnie wypłonionego Wniosku o przyjęcie dziecka do Przedszkola.

W rekrutacji udział biorą dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W wyjątkowych sytuacjach, dzieci które z dniem 1 września 2022 roku mają ukończone 2,5 roku.

Lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych będzie udostępniona w siedzibie Gminnego Przedszkola Publicznego w Przystajni w terminie do 12 kwietnia.

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA W PRZYSTAJNI:

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W GÓRKACH:

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W KUŹNICY STAREJ: