Informacja dla Rodziców

Pobierz (PDF, 44KB)

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM

Pobierz (PDF, 51KB)

WAKACJE!!!

Dziękując za cały wspólnie spędzony rok 2022/2023, życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Niech rozpoczynające się wakacje będą dla wszystkich dobrą okazją do rodzinnego odpoczynku oraz wspierania pasji i zainteresowań.

Życzymy Wam by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń.

Dyrekcja i pracownicy Gminnego Przedszkola Publicznego w Przystajni

INFORMACJA DLA RODZICÓW

DYŻUR WAKACYJNY

Zapraszamy zgłoszone dzieci do przedszkola w dniach od 3 lipca do 28 lipca 2023r.

w godzinach od 7:00 do 16:00.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU “ZDROWY TALERZ”

18 maja w Szkole Podstawowej w Borze Zajacińskim odbył się gminny konkurs plastyczny pt. „Zdrowy talerz”, którego celem było propagowanie wśród przedszkolaków nawyków związanych z prawidłowym odżywianiem oraz kształtowanie postaw i nawyków w zakresie prawidłowego żywienia. Do konkursu zgłosiło się 20 dzieci, w tym 8 z naszego przedszkola.

Wyłonienie zwycięzców nie było łatwe. Dzieci były bardzo kreatywne. Komisja Konkursowa obserwując starania wszystkich uczestników zdecydowała się nagrodzić prace odznaczające się oryginalnością, pomysłowością dzieci, estetyką oraz wykorzystaniem wielu technik plastycznych przy tworzeniu pracy.

Oto wyniki dzieci z Gminnego Przedszkola Publicznego w Przystajni:

Wśród 5-6-latków:

1 miejsce: Lilianna Brodziak i Tomasz Zawierucha

2 miejsce: Amelia Wróbel

3 miejsce: Nina Sękowska

Wyróżnienia: Antoni Chęciński, Antoni Lach

Wśród 3-4-latków:

2 miejsce: Nadia Zawierucha

3 miejsce: Hanna Brodziak

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy dzieciom biorącym udział w konkursie za ogromne zaangażowanie i twórczą pracę. Naszym podopiecznym dziękujemy za godne reprezentowanie naszego przedszkola. Mamy nadzieję, że kolejny konkurs będzie się cieszył równie dużym zaangażowaniem.

 

LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH

DO GMINNEGO PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO W PRZYSTAJNI

NA ROK SZKOLNY 2023/2024

Pobierz (PDF, 280KB)

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Wielkanoc nadchodzi,
więc życzyć nie zaszkodzi:
Wielkiego zająca,
pisanek tysiąca,
Dyngusa mokrego
i wiele dobrego!

życzą

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy

Gminnego Przedszkola Publicznego w Przystajni

 

PRZEDSZKOLNBAKARNAWAŁOWY

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się dzieci 16. lutego podczas balu karnawałowego.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych w poszczególnych grupach. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

“MISIO TULISIO”, CZYLI FERIE W GOKSiR

W dniu 25 stycznia Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przystajni – Pani Małgorzata Izydorczyk zaprosiła dzieci z naszego przedszkola na spektakl teatralny pt. „Misio Tulisio” w wykonaniu aktorów z Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. „Miso Tulisio” to bajkowa opowieść o tolerancji i przyjaźni.

Motywem wiodącym przedstawienia były przygotowania do urodzin tytułowego Misia Tulisia. Króliczek Zazdrośniczek wciąż był nadąsany, obrażony, uwielbiał dokuczać innym i nie potrafił się niczym dzielić. Kiedy nadeszły urodziny Misia Tulisia, znajomi chcieli przygotować dla niedźwiadka przyjęcie niespodziankę, ale Króliczek Zazdrośniczek robił wszystko, aby ją zepsuć i skłócić ze sobą przyjaciół. Dzieci i Kasia musieli nauczyć Króliczka, że przyjaźń ma wielką wartość, a szacunek należy się każdemu – bez względu na jego pochodzenie czy wygląd. Jeśli Króliczek w porę to zrozumie, to być może urodziny Misia uda się jeszcze uratować…

Spektakl uświadamia najmłodszym, że każdy jest inny. Ponadto daje do zrozumienia, że nikogo nie można wyśmiewać, każdemu należy się szacunek. Na szczęście wszystko jak w bajce kończy się dobrze.

Perypetie Misia urzekły dzieci, które oglądały ten barwny i wesoły spektakl. Dzieci pełne wrażeń i radości wróciły do przedszkola!

Bardzo gorąco dziękujemy Pani Małgosi za zaproszenie ♥♥♥

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które zawsze niecierpliwie czekamy. Są to święta najbliższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do podtrzymywania corocznej grudniowej tradycji wspólnego kolędowania w przedszkolu.

Niestety tegoroczne plany zepsuły nam infekcje i choroby dzieci, dlatego też z przykrością musieliśmy zmienić termin naszego przedszkolnego kolędowania.

I tak ku naszej ogromnej radości, 12 stycznia, odbyło się Przedszkolne kolędowanie „Hej kolęda, kolęda!”. Magię świąt wprowadzili już nasi najmłodsi wychowankowie, którzy pięknie zaśpiewali i zatańczyli wokół choinki. Do wspólnego kolędowania włączyły się wszystkie grupy przedszkolne. A dodatkową niespodzianką była przepiękna kolęda zaśpiewana przez naszych wychowanków z udziałem gościnnym Coфіi w języku ukraińskim. Mali wykonawcy zachwycili swoimi umiejętnościami śpiewania tradycyjnych kolęd i współczesnych pastorałek oraz  sprawili, że święta Bożego Narodzenia w tym roku trwały po prostu dłużej….

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2023
pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia Przedszkolakom oraz ich Rodzinom.
Niech ten wyjątkowy czas pełen będzie radości, spokoju, wzruszeń i rodzinnego ciepła,
a w nadchodzącym roku dopisuje Państwu zdrowie, szczęście oraz wszelka pomyślność.

życzą

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy

Gminnego Przedszkola Publicznego w Przystajni

 

POLICJANT ZE SZNUPKIEM W PRZEDSZKOLU

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów. Tym razem miejscem policyjnej edukacji było nasze przedszkole. Odwiedziła nas sierż. sztab. Aleksandra Śledziona, która pełni funkcję profilaktyka społecznego Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

Co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc i jak prawidłowo zachować się na drodze i w domu, to treści, które mieliśmy okazję poznać w miniony czwartek, tj. 8 grudnia. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć dzieciakom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przedszkolaki chętnie odpowiadali na pytania. Wiedza maluchów była też sprawdzana w praktyce, poprzez ćwiczenia i pokazy. Na zakończenie pozowali do wspólnego zdjęcia z maskotką śląskiej policji – psem „Sznupkiem”.

Serdecznie dziękujemy za bardzo cenną lekcję bezpieczeństwa, która na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!

Rozstrzygnięcie konkursu muzycznego

„JESIEŃ PIOSENKĄ MALOWANA”

25 listopada dzieci z naszego  przedszkola wzięły udział w konkursie muzycznym pt. „Jesień piosenką malowana”, który skierowany był do wszystkich przedszkolaków oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Głównym celem tego wydarzenia było popularyzowanie piosenki przedszkolnej, kształcenie muzyczne poprzez zabawę, prezentacja uzdolnień muzycznych przedszkolaków, rozbudzanie u najmłodszych wykonawców zamiłowania do śpiewu i muzyki oraz kształtowanie wrażliwości artystycznej i kulturalnej.
Młodzi artyści prezentowali swoje umiejętności wokalne w swobodny i urzekający sposób. W składzie komisji oceniającej występy małych artystów znalazły się: pani Magda, pani Kasia oraz pan Marek. Komisja konkursowa doceniła talent i uzdolnienia wokalne wszystkich przedszkolaków. Dzieci otrzymały zasłużone brawa, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci statuetek oraz książek.

Dziękujemy naszym przedszkolakom i ich Rodzicom za zaangażowanie i gratulujemy odniesionych sukcesów związanych ze zdobyciem:

I miejsce: Lilianna Brodziak

II miejsce: Nadia Kępa

III miejsce: Oliwia Sobczyk

Wyróżnienie: Ada Stasiak, Antoni Gil, Alina Berg

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy talentu i odwagi!

 

OGŁOSZENIE

Konkurs muzyczny

„JESIEŃ PIOSENKĄ MALOWANA”

Pobierz (PDF, 331KB)

Nasze przedszkole przyłączyło się do akcji realizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne KRESY w Częstochowie oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, której celem jest wsparcie naszych rodaków na Ukrainie.

Akcja oparta jest na idei charytatywnej i patriotycznej.

Polegać będzie na zbiórce

  • zeszytów,
  • kredek,
  • plasteliny,
  • mazaków,
  • długopisów,
  • ołówków,
  • czekolad,
  • batonów orzechowych/owocowych,
  • ciastek zbożowych,
  • żelków.

Dzięki tej pomocy, Święty Mikołaj obdaruje prezentami dzieci mieszkające na Kresach Wschodnich.

Zbiórka będzie prowadzona na terenie naszego przedszkola do 26 października 2022r. (ewentualnie do 27.10.2022r. – do godziny 9:00)

Dziękujemy wszystkim rodzicom, zaangażowanym w zorganizowanie paczek ❤😍🥰

Pobierz (PDF, 44KB)

Pobierz (PDF, 51KB)

INFORMACJA DLA RODZICÓW

DYŻUR WAKACYJNY

Zapraszamy zgłoszone dzieci do przedszkola w dniach od 4 lipca 2022r. do 29 lipca 2022r.

w godzinach od 7:00 do 16:00.

 

UROCZYSTE POŻEGNANIE STARSZAKÓW

Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, dziś szykują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu – edukacji szkolnej. Przyjaźnie, które narodziły się w przedszkolu, to cenny skarb, który ze sobą zabiorą. To, czego nauczyli się w przedszkolu, to pierwszy bagaż doświadczeń: pierwsze zabawy z rówieśnikami, pierwsza książka, pierwsza literka, pierwsza cyferka… To niezatarte wspomnienia ich dzieciństwa, ważne…. a może nawet najważniejsze.

21 czerwca, w obecności rodziców oraz zaproszonych gości, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Już za dwa miesiące starszaki z grupy – Motylki i Pszczółki będą uczniami I klasy Szkoły Podstawowej w Przystajni. To właśnie w tym dniu dzieci żegnały swoje przedszkole oraz wspominały cudowne chwile spędzone wśród swoich kolegów, pań i ulubionych zabawek. Był to dzień szczególny – pełen przeżyć i wzruszeń zarówno dla przedszkolaków, rodziców jak i pracowników przedszkola. Dla dzieci kończy się okres beztroski, wspólnych zabaw i spotkań. Dzieci zaprezentowały program artystyczny: pięknie tańczyły, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Włożyły wiele pracy w swój występ, co zaproszeni na uroczystość goście oraz rodzice docenili i wielokrotnie nagrodzili gromkimi brawami. Na zakończenie każdy absolwent otrzymał z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe tablo oraz książki ufundowane przez Radę Rodziców. Pani dyrektor podziękowała rodzicom za szczególne zaangażowanie w pracę przedszkola i oczywiście nauczycielom za ich trud włożony w edukację małych podopiecznych. Niejednemu rodzicowi zakręciła się łezka w oku, widząc jak ich pociechy szybko dorastają.

Dziękujemy dzieciom za cztery lata wspólnej pracy i zabawy, rodzicom za dobrą współpracę i życzliwość.

Absolwentom przedszkola życzymy uśmiechów, wspaniałych przyjaciół oraz wielu sukcesów w szkole i spełnienia marzeń.  A na najbliższe dni, samych słonecznych chwil i wspaniałych, wakacyjnych przygód! Wszystkim rodzicom – dumy z osiągnięć dzieci.

 

 

 

PODSUMOWANIE “AKCJI GÓRA GROSZA” 2021/2022

XXI edycja akcji Góra Grosza – dzieci z naszego przedszkola już kolejny raz uczestniczyły w akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Akcja polega na zbiórce monet o nominałach od 1 gr do 5 zł. Pieniądze przeznaczone są na pomoc rodzinnym domom dziecka, rodzinom zastępczym i pogotowiom rodzinnym.

W ramach tej akcja w naszym przedszkolu zebraliśmy 295 złotych 18 groszy.

Dziękujemy rodzicom oraz dzieciom za zaangażowanie i okazywane serce.

Pobierz (PDF, 49KB)

Dzisiaj jest ten rodzaj ciszy,
Że każdy wszystko usłyszy:
I sanie w obłokach mknące,
I gwiazdy na dach spadające,
A wszędzie to ufne czekanie?
Czekajmy – dziś cud się stanie

https://chomikuj.pl/ida_o2/piosenki+dla+dzieci+II/uroczysto*c5*9bci/Kol*c4*99dy+i+pastora*c5*82ki/15.+Za*c5*9bpiewajmy+kol*c4*99d*c4*99,2457635313.mp3(audio)

Gwiazda, gwiazdce zamrugała

I choinka lśni już cała

Naszych marzeń jest spełnieniem

Bo jest piękna jak marzenie

A pomarzyć czasem trzeba

Każdy pragnie gwiazdki z nieba.

Małą gwiazdkę przed świętami

Przyjmij proszę z życzeniami

Może spełni się marzenie

Białe Boże Narodzenie

Lub, gdy przyjdzie Ci ochota

Niech to będzie gwiazdka złota

Bo, gdy spada taka z nieba

Wtedy zawsze marzyć trzeba

No, a jeśli tak się zdarzy,

Że srebrzysta ci się marzy

Możesz także taką zdobyć

I choinkę nią ozdobić

Świąt radosnych,

przeżyć wzniosłych,

w zdrowiu, szczęściu i miłości.

Zajęcia zdalne w grupie „MOTYLKI” i „PSZCZÓŁKI”

29.11.2021r.

Jeszcze jeden dzień domowych zajęć i już jutro będziemy mogli spotkać się z Wami w przedszkolu. Oto propozycje na poniedziałek:

Pobierz (PDF, 453KB)

24.11. – 26.11.2021r.

Witam Was Kochane Przedszkolaki oraz Waszych Rodziców.

W czasie kwarantanny dzieci się … nie nudzą 🙂 ! Zachęcamy do wspolnego spędzania czasu. Oto propozycje zabaw i kart pracy rozwijających kompetencje naszych dzieci.

Pobierz (PDF, 1.44MB)

Poniżej znajduje się utwór Johanna Straussa  “Polka Pizzicato”

„Szkoła do hymnu” 2021 – zapraszamy do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego

Podobnie jak w ubiegłych latach, nasze przedszkole weźmie udział  w uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11.

W tym roku będzie to środa, 10 listopada.

„Plebiscyt Edukacyjny 2021”

Z przyjemnością informujemy, że nasze przedszkole zostało zgłoszone przez rodziców dzieci do nagrody Przedszkole Roku oraz nauczycielki pracujące w naszym przedszkolu: Anna Egeman i Iwona Cioch – otrzymały nominacje do tytułu Nauczyciel na Medal w akcji Nauczyciel i Przedszkole na Medal – największym plebiscycie edukacyjnym w Polsce, który w województwie śląskim jest prowadzony przez “Dziennik Zachodni”. Głosowanie będzie trwało do wtorku, 30 listopada do godz. 21.00. Dziękujemy za nominacje oraz każdy oddany głos.

Link do podglądu nominacji przedszkola:
www.dziennikzachodni.pl/ll/S/4/nominacja_przedszkole_2230113.jpg

Linki do podglądu listów gratulacyjnych dla nauczycieli:

www.dziennikzachodni.pl/ll/N/4/Nominacja_Anna_Egeman.jpg

www.dziennikzachodni.pl/ll/N/4/Nominacja_Iwona_Cioch.jpg

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY “ZAPOBIEGAJMY POŻAROM” EDYCJA 2021/2022

„100 – lat Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Wierni tradycji w służbie drugiemu człowiekowi”

– pod taki tytułem w bieżącym roku będzie realizowany Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny Związku OSP RP.

Zachęcamy wszystkie chętne dzieci do udziału w w/w konkursie

Pobierz (PDF, 373KB)

Pobierz (PDF, 1.28MB)

Pobierz (PDF, 44KB)

Z radością informujemy, że już 1 września 2021 roku, tj. w środę, rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022. Serdecznie zapraszamy nasze dzieci na pierwszy dzień zabawy w naszym przedszkolu! Wszystkim Milusińskim życzymy, aby czas spędzony w przedszkolu upłynął im na wesołej i radosnej zabawie, a rodzicom udanej współpracy z naszą placówką : )

Przedszkole będzie czynne w godzinach od 6:30 do 16:30, ale uprzejmie prosimy o odbieranie dzieci, zgodnie z “Umową”, czyli według godzin zadeklarowanych przez Rodzica.

Nadal obowiązuje reżim sanitarny i obostrzenia z nim związane, dlatego też Rodzice nie wchodzą na teren przedszkola – przekazują swoje dziecko przy wejściu do szatni pracownikowi przedszkola. Proszę pamiętać, że do przedszkola mogą uczęszczać tylko dzieci zdrowe (bez kataru, kaszlu, temperatury, itp.)

Zanim poślesz dziecko do przedszkola dowiedz się

“Jak przygotować dziecko na pójście do przedszkola?”

Poniżej zamieszczamy artykuł polecany Rodzicom dzieci, które pierwszy raz przekroczą progi naszego przedszkola.

Pobierz (PDF, 616KB)

Pobierz (PDF, 71KB)

Pobierz (PDF, 288KB)

Zapraszamy chętne dzieci do udziału w III edycji konkursu gminnego “Zdrowy talerz”

Szczegóły w regulaminie

Pobierz (PDF, 795KB)

Pobierz (PDF, 454KB)

Pobierz (PDF, 444KB)

Lista dzieci przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2021/2022 na podstawie postępowania rekrutacyjnego:

Pobierz (PDF, 353KB)

OGŁOSZENIE

Od 29 marca do 11 kwietnia, w myśl Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dn. 26.03.2021r., ograniczone będzie stacjonarne funkcjonowanie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Ograniczenie to będzie polegało na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego ustalonego przez dyrektora sposobu realizowania zajęć.

Placówki wychowania przedszkolnego będą prowadzić zajęcia stacjonarne dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, a także innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Jeśli Rodzice spełniają powyższe wytyczne i chcieliby korzystać z opieki dla dziecka na terenie naszego przedszkola proszeni są o zgłoszenie telefoniczne oraz pobranie ze strony internetowej poniższej deklaracji, wypełnienie jej i przyniesienie do przedszkola.

Pobierz (PDF, 266KB)

Pobierz (PDF, 221KB)

 

Konkurs plastyczny na pisankę wielkanocną

Zachęcamy naszych przedszkolaków do udziału w konkursie organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przystajni.

Należy wykonać pisankę (technika dowolna), zrobić zdjęcie i wysłać na: [email protected]

 

Program profilaktyki otyłości dzieci “CEGIEŁKI ZDROWIA”

Drodzy Rodzice nasze przedszkole przystępuje do programu profilaktycznego “Cegiełki zdrowia”.  Jest to wojewódzki  program który dotyczy profilaktyki otyłości dzieci. Podczas trwania projektu  dzieci 5-6 letnie otrzymają kompleksowe wsparcie. Program obejmuje zarówno dzieci jak ich otoczenie – rodziców , nauczycieli, angażując specjalistów: psychologa, dietetyka, fizjoterapeutę. Serdecznie zapraszamy rodziców do włączenia się w tą profilaktykę. Więcej informacji otrzymają państwo w przedszkolu lub na stronie https://cloud2h.edupage.org/cloud/regulamin_cegielki_zdrowia%281%29.pdf?z%3AbdB6d0Nmkt6oB6p10sS8P5ucLiixBQsR8BzX1Ln8UMJhptZUP195LQBHm3etsjkx.

 

Dyrekcja Gminnego Przedszkola Publicznego w Przystajni
ogłasza zapisy dzieci do przedszkola
na rok szkolny 2021/2022

Szczegółowe informacje dotyczące postępowania rekrutacyjnego znajdują się na stronie internetowej https://przedszkole-przystajn.pl/  w zakładce Rekrutacja

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy serdecznie osobom, które włączyły się do akcji zbierania książek!

Gminne Przedszkole Publiczne w Przystajni w dniach od 1 grudnia 2020r do 30 listopada 2021 r. realizuje “Projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląski na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny)” pod tytułem “Pomagamy dzieciakom”

Pobierz (PDF, 211KB)


W związku z bieżącą sytuacją epidemiologiczną dyrektor udziela wszelkich informacji zainteresowanym rodzicom telefonicznie lub elektronicznie na skrzynkę email.

Pobierz (PDF, 470KB)


Pobierz (PDF, 473KB)


Pobierz (PDF, 669KB)


Pobierz (PDF, 585KB)

Pobierz (PDF, 585KB)

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy pożarom”

Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kętrzynie oraz Komendant Powiatowej PSP w Kętrzynie

serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

„Zapobiegajmy pożarom” edycja 2020/2021

„100 – lat Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Wierni tradycji w służbie drugiemu człowiekowi”                   

– pod taki tytułem w bieżącym roku realizowany jest Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny Związku OSP RP.

Rok 2021 to rok obchodów 100-lecia istnienia i działalności Związku OSP RP – organizacji zrzeszającej ochotnicze straże pożarne, w których służbę na wielu polach społecznej aktywności od ponad wieku pełnią strażacy ochotnicy służąc ojczyźnie i drugiemu człowiekowi. Tematyka konkursu obejmuje udział jednostek straży pożarnych w akcjach ratowniczych, szkoleniowych, ekologicznych oraz historię pożarnictwa. Praca indywidualna w formacie i technice dowolnej. Zachęcamy do udziału w konkursie by poprzez różnego rodzaju techniki plastyczne przedstawić i pokazać jak widziana jest strażacka służba oczami innych: dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i zapraszamy do udziału w konkursie.

Pobierz (PDF, 1.73MB)


Pobierz (PDF, 439KB)

OGŁOSZENIE

INFORMACJA DLA RODZICÓW – 23.11.2020 r.

Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 19 listopada 2020 dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, wydane na podstawie art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 59, oraz z 2020 r. poz. 322, 374, 567 i 1337). –                     V aktualizacja (https://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1496811,gis-wytyczne-dla-przedszkoli-i-zlobkow-koronawirus-kwarantanna.html)

Wcześniej w wytycznych były zapisy mówiące, że do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych, innych form wychowania przedszkolnego oraz w żłobków mogą uczęszczać wyłącznie dzieci zdrowe, bez objawów sugerujących chorobę zakaźną oraz że nie wolno przyprowadzać dzieci, “jeśli w domu przebywa osoba w izolacji w warunkach domowych”. W aktualnej wersji wytycznych dodano zapis, że do placówki nie wolno przyprowadzać dziecka także wtedy, gdy “w domu przebywa osoba na kwarantannie”.

Wprowadzono też analogiczny zapis dotyczący pracowników przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach, innych form wychowania przedszkolnego oraz żłobków. Wcześniej w wytycznych wskazano, że do pracy mogą przychodzić tylko pracownicy bez objawów chorobowych sugerujących infekcję górnych dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji. W aktualnej wersji wytycznych dodano zapis, że do pracy w placówce nie można przychodzić także wtedy, gdy domownicy przebywają na kwarantannie.

Pozostałe zapisy w wytycznych nie uległy zmianie.

Zachęcamy do udziału w akcji charytatywnej organizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Przystajni. Akcja polega na dobrowolnym przynoszeniu niepotrzebnych w domu książek, które zostaną przekazane do biblioteki. Za udział w akcji dzieci otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz niespodziankę w postaci zakładki do książek.
Dziękujemy serdecznie osobom, które już włączyły się w powyższą akcję!

 

Pragniemy uspokoić zaniepokojonych Rodziców brakiem dywanów w salach (co spowodowane jest wytycznymi GIS), że w najbliższym czasie planowany jest zakup mat piankowych do poszczególnych grup przedszkolnych.

Jesteśmy otwarci na sugestie i prośby Rodziców, jednocześnie prosimy o większe zaufanie i zachowanie drogi służbowej.

SZANOWNI RODZICE – PRZYPOMINAMY!!!

W roku szkolnym 2020/2021 przedszkole nie prowadzi grupowych ubezpieczeń dzieci. W związku z tym uczulamy Rodziców o indywidualne zadbanie o ubezpieczenie dziecka.

KOCHANE PRZEDSZKOLAKI!

SZYBKO MINĘŁY WAKACJE I PEWNIE JUŻ TROSZKĘ ZATĘSKNILIŚCIE ZA NASZYM PRZEDSZKOLEM!
WITAMY WAS SERDECZNIE W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2020/2021 I ŻYCZYMY WAM RADOŚCI Z ODKRYWANIA ŚWIATA, WESOŁYCH ZABAW, ZDRÓWKA I WIELU KOLEGÓW!
BARDZO CIEPŁO WITAMY NASZYCH NAJMŁODSZYCH PRZEDSZKOLAKÓW! JESTEŚCIE JUŻ DUZI, UŚMIECHNIĘCI I SAMODZIELNI, CZAS WIĘC ROZPOCZĄĆ PRZEDSZKOLNĄ PRZYGODĘ!
A NASZYM ABSOLWENTOM – ŻYCZYMY SUKCESÓW W SZKOLE!

DRODZY RODZICE!

Z OKAZJI ROZPOCZĘCIA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO ŻYCZYMY WAM RADOŚCI Z KAŻDEGO WSPÓLNEGO DNIA, Z KAŻDEJ CHWILI SPĘDZONEJ Z DZIECKIEM… CZEKAMY NA WASZE POMYSŁY, ZAANGAŻOWANIE I ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO DZIAŁANIA!

DYREKTOR ORAZ CAŁY PERSONEL GMINNEGO PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO W PRZYSTAJNI

Ważny komunikat dla Rodziców dotyczący ubezpieczenia NNW Szkolne

Szanowni Rodzice

Informujemy, że w roku szkolnym 2020/2021 ze względu na obostrzenia sanitarne
w placówkach oświatowych oraz bezpieczeństwo wszystkich uczniów, pracowników i Rodziców, nasza szkoła kolejny rok postanowiła zrezygnować z organizacji grupowego ubezpieczenia NNW dzieci
i młodzieży, tzw. NNW szkolnego.

Poniżej załączamy ofertę indywidualnego ubezpieczenia NNW przesłaną przez Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Jako placówka otrzymaliśmy specjalny link do e-ulotki, umożliwiający Państwu zakup indywidualnego ubezpieczenia szkolnego z 10% zniżką.
https://bezpieczny.pl/ubezpieczenia-dzieci/20086

Ponieważ ubezpieczenie to zawiera się internetowo, całkowicie unikamy ryzyka bezpośredniego kontaktu, zbierania składek czy podpisów – jest to najbezpieczniejsza pod względem sanitarnym możliwa opcja zawarcia polisy dla dziecka.

Wszystkie warianty ubezpieczenia NNW dla dzieci rozszerzone są o świadczenie dotyczące pobytu w szpitalu w celu leczenia COVID-19 – zakres dotyczy wszystkich dzieci w wieku od ukończenia 4 miesiąca do 7 roku życia oraz dzieci i młodzieży uczącej się w wieku do 25 roku życia.

Na portalu bezpieczny.pl Rodzic samodzielnie wybiera zakres ubezpieczenia
i składkę, które najbardziej odpowiadają jego oczekiwaniom, preferencjom i potrzebom. Co ważne,
w ramach jednej polisy może ubezpieczyć również swoje pozostałe dzieci.

Po wypełnieniu wniosku o zawarcie ubezpieczenia, polisa zostanie wysłana na adres e-mail wskazany przez Rodzica.

W przypadku trudności z zawarciem ubezpieczenia mogą Państwo skorzystać z technologii zdalnego wsparcia. Po przejściu na stronę bezpieczny.pl w e-ulotce wyświetlą się Państwu dane kontaktowe do lokalnego Pośrednika obsługującego naszą szkołę. Mogą Państwo skontaktować się z nim i otrzymać pomoc w zakupie ubezpieczenia i wypełnieniu wniosku, bez wychodzenia z domu
i na ekranie Państwa komputera.

W sprawie wszelkich pytań czy wątpliwości odnośnie ubezpieczeń na portalu Bezpieczny.pl prosimy o kontakt z :

Alicja Kardas
Tel. 791 666 863
E-mail: [email protected]
www.alicjakardas.pl

GDE Error: Error retrieving file - if necessary turn off error checking (404:Not Found)

Kolejna oferta do ubezpieczenia dzieci – InterRisk

Pobierz (PDF, 933KB)

INFORMACJA

DLA RODZICÓW DZIECI, KTÓRE OD 1 WRZEŚNIA 2020 R. PODJĘŁY NAUKĘ W SZKOLE PODSTAWOWEJ:

Informuję, że wpłata, którą uiścili Państwo w związku z wyżywieniem w przedszkolu za miesiąc marzec 2020r., zostaną zwrócone w przedszkolu. O dokładnym terminie Rodzice zostaną powiadomieni na bieżąco.

DLA RODZICÓW DZIECI, KTÓRE KONTYNUUJĄ EDUKACJĘ PRZEDSZKOLNĄ:

Powyższa wpłata będzie rozliczona podczas odpłatności za przedszkole za miesiąc wrzesień.

OGŁOSZENIE

W związku z obecną sytuacją epidemiczną informujemy, że nie odbędzie się zebranie ogólne rozpoczynające rok szkolny 2020/2021. Wyjątek stanowi spotkanie z Rodzicami dzieci nowo przyjętych do przedszkola, które planowane jest w dniu 27 sierpnia 2020 r. ( tj. czwartek) o godzinie 15:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przystajni. Pozostałych Rodziców w razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny (34/ 319 10 29).
Prosimy o pobranie, uzupełnienie i zwrot dokumentów takich jak: “UMOWA” i “DEKLARACJA”. Dokumenty można pobrać ze strony internetowej lub holu korytarza – główne wejście do przedszkola. Prosimy o zwrot dokumentów do Dyrekcji przedszkola do 28 sierpnia 2020 r. (tj. piątek) – wejście do budynku przedszkola od strony bloków.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych i chętnych Rodziców.

GDE Error: Requested URL is invalid

GDE Error: Error retrieving file - if necessary turn off error checking (404:Not Found)

Pobierz (PDF, 4.15MB)