Grupa “Muchomorki”

ROK SZKOLNY 2021/2022

Grupa “Muchomorki” – to grupa najmłodszych dzieci w naszym przedszkolu. Uczęszcza do niej 25 dzieci (4-3- i 2,5-letnich). Początek roku szkolnego był trudnym czasem nie tylko dla nas – Maluszków, ale także dla naszych Rodziców. Na szczęście mogliśmy liczyć na pomoc i pocieszenie naszych pań – Pani Soni, Małgosi oraz Ani.  Dzięki nim łez jest coraz mniej, a każdy kolejny dzień, upływa w miłej i radosnej atmosferze. Poznajemy swoją salę, kąciki w których bawimy się, uczymy zgodnej zabawy z nowymi kolegami  i koleżankami. Bardzo chętnie uczymy się języka angielskiego podczas zajęć z Panią Kasią. Słonko za oknem zaprasza nas często do ogrodu, by tam też mile spędzać czas. Dużo spacerujemy i bawimy się na placu zabaw. Nasza grupa poza realizacją podstawy programowej, bierze udział w licznych projektach i programach.  Są to: program adaptacyjny „Łagodny Start”, który wspiera naszą adaptację w przedszkolu, projekt czytelniczy „W krainie baśni i bajek”, projekt zabaw muzyczno-ruchowych „Zabawy z piosenką”, a także ogólnopolski program „Mamo, tato wolę wodę”, który uczy nas jak ważne jest picie wody i troska o środowisko. Codziennie stajemy się coraz bardziej samodzielni, potrafimy dzielić się zabawkami i uczymy się pomagać sobie nawzajem. Każdy dzień w przedszkolu przynosi nam mnóstwo radości i nowe doświadczenia.

Dziewczynki to: Wiktoria, Iga, Blanka G., Blanka K., Zofia J., Zofia L., Marcelina, Weronika, Marta
Chłopcy to: Szymon G., Szymon S., Szymon P., Dominik, Antoni M., Tymoteusz, Kacper, Hubert, Marcel, Jędrzej, Karol, Jan, Aleksander, Wiktor, Ignacy, Antoni G.

Sonia Gil – wychowawca
Małgorzata Poraj – pomoc nauczyciela