Grupa “Muchomorki”

ROK SZKOLNY 2022/2023

“Muchomorki” to bardzo wesoła grupa dzieci 4-letnich. Uczęszcza do niej 24 wychowanków (6 dziewczynek oraz 18 chłopców). Dzieci najczęściej spędzają czas na układaniu klocków, puzzli, bardzo chętnie rysują, kolorują, a w międzyczasie opowiadają sobie ciekawe historie. Ogromną radość sprawiają im  spacery i zabawy na świeżym powietrzu. Chętnie biorą udział w zajęciach ruchowych, muzycznych i plastycznych. “Muchomorki” dużą uwagę poświęcają na kształcenie umiejętności samoobsługowych – bardzo dobrze sobie z tym radzą. Wszystkie ich działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych oraz współdziałania z koleżankami i kolegami. W przedszkolu czują się naprawdę bezpiecznie, a każdy kolejny dzień przynosi im nowe pozytywne wrażenia. Krótko mówiąc – pobyt w przedszkolu to dla nich przede wszystkim wesoła zabawa, której towarzyszy radosne odkrywanie tajemnic otaczającego świata. W grupie „Muchomorki” poza podstawą programową, realizowane są także projekty i programy dodatkowe – są to: „Ogólnopolski Projekt Edukacyjny w Świecie Montessorii”.  Celem projektu jest wprowadzenie elementów pedagogiki Marii Montessori w placówkach niemontessoriańskich. Podczas 9 miesięcy projektu dzieci realizują kolejne, ciekawe zadania. Kolejnym programem dodatkowym realizowanym w naszej grupie jest ogólnopolski program dla przedszkoli „Przedszkole z Fantazją”. Program pomaga w rozbudzaniu dziecięcych zainteresowań oraz umożliwia dzieciom poznawanie świata przez zabawę. Każdy dzień w przedszkolu przynosi dzieciom mnóstwo radości i nowe doświadczenia.

W grupie mamy 6 dziewczynek i 18 chłopców.
Dziewczynki to: Wiktoria, Iga, Blanka, Zofia J., Zofia L., Marta, 
Chłopcy to: Szymon G., Szymon S., Szymon P., Dominik, Antoni M., Tymoteusz, Hubert, Marcel, Jędrzej, Karol, Aleksander, Ignacy, Antoni G., Damian, Mikołaj, Jakub, Adam, Aleksander 

Panie pracujące w grupie:
Sonia Gil – wychowawca
Katarzyna Droś – nauczyciel języka angielskiego
Halina Koza – pomoc nauczyciela

Pobierz (PDF, 208KB)

POLICJANT ZE SZNUPKIEM W PRZEDSZKOLU

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów. Tym razem miejscem policyjnej edukacji było nasze przedszkole. Odwiedziła nas sierż. sztab. Aleksandra Śledziona, która pełni funkcję profilaktyka społecznego Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

Co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc i jak prawidłowo zachować się na drodze i w domu, to treści, które mieliśmy okazję poznać w miniony czwartek, tj. 8 grudnia. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć dzieciakom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przedszkolaki chętnie odpowiadali na pytania. Wiedza maluchów była też sprawdzana w praktyce, poprzez ćwiczenia i pokazy. Na zakończenie pozowali do wspólnego zdjęcia z maskotką śląskiej policji – psem „Sznupkiem”.

Serdecznie dziękujemy za bardzo cenną lekcję bezpieczeństwa, która na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!

MIKOŁAJKI W GRUPIE „MUCOMORKI” W PRZEDSZKOLU

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

i każde dziecko prezent dostanie.

A kiedy rozda już prezenty,

wraca do nieba uśmiechnięty”

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. Muchomorki powitały  Mikołaja specjalnie przygotowaną na ten dzień piosenką. Spotkanie z Mikołajem minęło  w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości.

Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!