Grupa “Muchomorki”

Grupa “Muchomorki” – to grupa starszaków, do której uczęszcza 21 dzieci 6- 5- letnich. Naszą wychowawczynią jest pani Danusia. Powoli przygotowujemy się do szkoły, więc z zainteresowaniem poznajemy otaczający nas świat oraz próbujemy rozwiązywać zagadki z nim związane. Na zajęciach poznajemy literki, liczymy, rysujemy, wycinamy i świetnie się bawimy wykonując przeróżne zadania. Są w nas ogromne pokłady energii, dlatego dużo się ruszamy, konstruujemy i śpiewamy.
Wychodząc naprzeciw nowej podstawie programowej pragniemy wychowywać dzieci przez sztukę i przygotować wychowanka do roli widza i aktora. Stąd pojawił się pomysł realizacji „TEATRU MAŁEGO PRZEDSZKOLAKA”. “Muchomorki” obcują z językiem literackim, dostrzegają piękno mowy ojczystej, co sprzyja rozwojowi mowy. Zabawy w teatr umożliwiają wyrażanie swoich przeżyć, przenoszą dzieci w krainę fantazji. Sztuka wyzwala pozytywne emocje, uczy wrażliwości, wiary we własne siły, poczucia własnej wartości. Dzieci wyzbywają się strachu i wstydu, nieśmiałe – ośmielają się, nawiązują bliskie kontakty z nauczycielem i rówieśnikami. Zabawy teatralne organizowane przez nauczyciela, a także spontanicznie podejmowane przez dzieci, polegają na przenoszeniu się w świat fantazji i wcielaniu się w postacie. Przedszkolaki rozwijają wyobraźnię i wrażliwość, kształtują umiejętność świadomego posługiwania się słowem i mową ciała, zwiększają poczucie własnej wartości.

Dziewczynki to: Lena, Weronika, Zuzanna, Alisa, Julia K., Olga, Julia D., Maja , Iga, Amelia, Vanessa
Chłopcy to: Maksymilian, Szymon, Adam, Piotr, Fabian, Ksawery, Mateusz, Mikołaj,  Adrian, Jakub

Danuta Gajda – wychowawca
Katarzyna Borecka – nauczyciel religii

Pasowanie na Starszaka

Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu zarówno dzieci jak i ich wychowawców. Pozwala ono na wytworzenie atmosfery wzajemnego zaufania i otwartości, stwarza możliwość prezentacji pierwszych umiejętności i wiadomości zdobytych w przedszkolu.
W naszym przedszkolu 21 września odbyło się uroczyste pasowanie na Starszaka. Zanim dzieci oficjalnie zostały Starszakami, zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne.
Pasowania olbrzymim ołówkiem, dokonała nasza Pani Dyrektor Jolanta Berg. Życzyła też dzieciom wielu sukcesów oraz radości z pobytu w przedszkolu. Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem, które będzie miła pamiątką tego wydarzenia.