Grupa “Krasnoludki”

Grupa „Kranoludki” – to grupa, do której uczęszczają dzieci w wieki 3, 4, 5 i 6 lat. Do oddziału uczęszcza 9 dzieci. W naszej grupie „uczymy się bawiąc i bawimy ucząc”. Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych oraz poznawania świata. Uczymy się też samodzielności w codziennych czynnościach. Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się wszystkim co nas otacza. Każdego dnia odkrywamy nasze przedszkole, do którego przychodzimy z wielką radością. Miło spędzamy czas w naszej kolorowej sali, bawiąc się w kącikach zainteresowań. Podczas zajęć uczymy się wierszy, piosenek, chętnie malujemy, rysujemy, lepimy i wycinamy.

Powszechnie wiadomo, iż dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza. Dlatego też w naszej grupie realizujemy działania związane odkrywaniem i eksperymentowaniem w ramach programu “PRZEDSZKOLNE DOŚWIADCZENIA”. Zabawy te stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka. Rozwijając umiejętność myślenia przyczynowo – skutkowego, porównywania i uogólniania przyczyniają się do poszerzenia horyzontów myślowych przedszkolaka. Dużo radości sprawiają nam także spacery i zabawy na placu przedszkolnym, gdzie rozładowujemy pokłady naszej energii. Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego świata, chętnie odpoczywamy słuchając czytanych bajek, wierszy, opowiadań i muzyki. W naszej grupie uczymy się zgodnie bawić, dbać o nasze zabawki, ładnie zjadać posiłki, dbać o czystość i porządek, a pomagają nam w tym nasze panie.

Dziewczynki to:  Amelia, Martyna, Blanka, Maja, Michalina, Paulina, Anastasia.

Chłopcy to: Antoni, Oliwier, Dominik, Ksawery, Franciszek, Aleksander

Agnieszka Małek-Kędzierska – wychowawca