Grupa “Krasnoludki”

ROK SZKOLNY 2019/2020

Grupa “Krasnoludki” to grupa, do której uczęszczają dzieci w wieki 3, 4, 5 i 6 lat. Do oddziału uczęszcza 10 dzieci. W naszej grupie „uczymy się bawiąc i bawimy ucząc”. Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych, poznania świata. Uczymy się też samodzielności w działaniu.
Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się wszystkim co nas otacza. Każdego dnia odkrywamy nasze przedszkole, do którego przychodzimy z wielką radością. Miło spędzamy czas w naszej kolorowej sali, bawiąc się w kącikach zainteresowań. Podczas zajęć uczymy się wierszy, piosenek, chętnie malujemy, rysujemy i lepimy. A ponieważ bardzo to lubimy to z wielkim zapałem realizujemy program dodatkowy “KOLOROWE PRZEDSZKOLE”. Dużo radości sprawiają nam spacery i zabawy na placu przedszkolnym, gdzie rozładowujemy pokłady naszej energii. Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego świata, chętnie odpoczywamy słuchając czytanych bajek, wierszy, opowiadań lub muzyki. W naszej grupie uczymy się zgodnie bawić, dbać o nasze zabawki, ładnie zjadać posiłki, dbać o czystość i porządek, pomagają nam w tym nasze ulubione panie.

Dziewczynki to: Milena, Lena, Julia, Sandra, Emilia, Alicja, Hanna, Michalina
Chłopcy to: Miłosz, Aleksander, Mikołaj, Oliwier

Sonia Gil – zast. Sylwia Pilśniak – wychowawca
Krzysztofa Garus – nauczyciel
Elżbieta Zmorek – nauczyciel religii
Danuta Zawierucha – woźna oddziałowa

MAŁY NAUKOWIEC

Dzieci już od urodzenia są ciekawskimi badaczami i odkrywcami. Uczą się przez działanie, zbierając swoje doświadczenia ręką, sercem, głową. Zabawy sensoryczne to świetny sposób na pokazanie dzieciom ciekawych eksperymentów. Przedszkolaki wcieliły się rolę naukowców i w formie zabawy tworzyły ciekawe doświadczenia.

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci – 28 stycznia podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez wodzireja. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

5 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wierszyki oraz siadały Mu na kolanach. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!