Klimat na czytanie – nocbibliotek.pl

KLIMAT NA CZYTANIE – nocbibliotek.pl

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja, która zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku.

Tegoroczna akcja Noc Bibliotek 2020 przebiegała pod hasłem „Klimat na czytanie”. Ze względu na sytuację epidemiczną “Noc Bibliotek” odbyła się w przestrzeni wirtualnej.

Dzięki współpracy naszego przedszkola z Gminną Biblioteką Publiczną w Przystajni zostaliśmy zaproszeni do udziału w tej wyjątkowej akcji i mieliśmy możliwość obejrzenia filmu „Jakub, Mimmi i gadające psy”na tablicy multimedialnej. Czy można wyciąć drzewa z parku, usunąć plac zabaw, na którym na co dzień bawią się dzieci z całej okolicy, a na ich miejscu postawić wieżowiec?… – olśniewająca wizualnie animacja zwraca uwagę na ważne i aktualne tematy dbania o dobrostan ludzi i planety oraz ochronę środowiska i klimatu.

Na zakończenie tego niezwykłego wydarzenia dzieciaki zostały zaproszone do wykonania pracy plastycznej nawiązującej do treści filmu.

Bardzo dziękujemy Pani Magdzie za możliwość udziału. Ten trudny czas szczególnie pokazuje, jak ważne i potrzebne są biblioteki, mimo nieco innego ich działania w pandemii.