Grupa “Biedroneczki”

ROK SZKOLNY 2019/2020

Grupa “Biedroneczki” – to grupa, do której uczęszcza 25 dzieci 3- 2,5- letnich. Jesteśmy najmłodszą grupą naszym przedszkolu. Przedszkole jest dla nas trochę nowością, ale z radością i uśmiechem na twarzy witamy je co rano. Aktywnie poznajemy świat z p. Iwonką, p. Kasią i p. Małgosią. Lubimy słuchać czytanych bajek, rysować, malować farbami, lepić z plasteliny, budować z klocków czy śpiewać piosenki. Poza tym bardzo lubimy się bawić figlować i psocić. Każdego dnia stajemy się bardziej samodzielni i otwarci. Pomaga nam w tym realizacja programu “ŁAGODNY START”. Uczymy się, jak pomagać sobie nawzajem i jak żyć zgodnie w grupie. Uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu, a w szczególności na przedszkolnym placu zabaw. Wychodząc na spacery, poznajemy najbliższe otoczenie i podziwiamy otaczający nas świat przyrody.

W grupie mamy 18 dziewczynek i 7 chłopców.
Dziewczynki to: Michalina, Hanna, Zuzanna, Zofia, Lilianna, Weronika, Nina, Alicja, Milena P., Zuzanna, Julia, Amelia, Maja, Bianka, Blanka, Milena K., Liliana, Nadia
Chłopcy to: Tomasz , Piotr, Franciszek T., Jakub, Franciszek G., Antoni, Krystian

Panie pracujące w grupie:
Iwona Cioch – wychowawca
Katarzyna Droś – nauczyciel języka angielskiego
Małgorzata Poraj – pomoc nauczyciela

Pobierz (PDF, 199KB)

Nasze maluszki z grupy “Biedroneczki” wiedzą jak walczyć z wirusami

Jeśli chcesz się żywić zdrowo,
jadaj zawsze kolorowo!
Jedz owoce i jarzyny,
to najlepsze witaminy!

Kiedy wokół tyle zachorowań na grypę maluszki wiedzą, jak dbać o własne zdrowie. Pamiętają o częstym myciu rąk oraz wiedzą, że dieta bogata w witaminy wzmacnia ich odporność i zmniejsza ryzyko zachorowań.

Eksperymentujemy w grupie “Biedroneczek”

“Co pływa, a co tonie?” to temat zabaw badawczych, dzięki którym dzieciaki poznawały właściwości wody, a przy okazji rozbudzały ciekawość badawczą. Miały również okazje do wypowiadania się na temat przeprowadzanych obserwacji. Była niezła zabawa…

Walentynki w grupie “Biedroneczek”

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję”

14 lutego był dla czterolatków z naszego przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Dzień Walentynowy w grupie “Biedroneczek” z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

Halloween w grupie “Biedroneczek”

31 października Maluszki dowiedziały się skąd pochodzi święto Halloween. Poznały zwyczaje z nim związane, oglądały przebrania, w których dzieci odwiedzają domy, mówiąc znane słowa “cukierek albo psikus”, a także odgadywały symbole przypisane temu świętu. Na koniec zamiast psikusa na dzieci czekał słodki poczęstunek, któremu towarzyszyły duszki, dynie i czarne koty.