Grupa “Biedroneczki”

ROK SZKOLNY 2022/2023

Grupa “Biedroneczki” – to grupa, do której uczęszcza 22 dzieci 6- letnich. Dzieci bardzo chętnie uczęszczają do przedszkola. Są pogodne, otwarte i aktywne podczas zabaw i zajęć. Z chęcią uczą się wierszy, rymowanek i piosenek. Uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego oraz religii. Bardzo lubią wykonywać prace plastyczne z zastosowaniem różnych technik. Wiele radości sprawiają dzieciom zabawy ruchowe oraz zabawy w kącikach zainteresowań.  Uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, a w szczególności na przedszkolnym placu zabaw. Wychodząc na spacery, poznają najbliższe otoczenie i podziwiają otaczający nas świat przyrody. Każdy dzień w przedszkolu to nowe wyzwania i doświadczenia.

W grupie  Biedroneczek” oprócz zajęć obowiązkowych w ramach podstawy programowej, realizowane są zajęcia dodatkowe: “Ruch i zabawa to ważna sprawa” oraz “Radosny ruch ku muzyce” – są to zajęcia, które rozwijają zainteresowania sportowe, sprawność fizyczną, poczucie rytmu oraz wpływają na rozwój umiejętności i uzdolnień dzieci.

 

W grupie mamy 12 dziewczynek i 10 chłopców.
Dziewczynki to:  Zofia, Lilianna, Weronika, Nina, Milena P., Julia, Amelia, Maja, Milena K., Nadia, Oliwia, Sandra
Chłopcy to: Tomasz, Piotr, Franciszek T., Franciszek G., Antoni, Krystian, Patryk, Igor, Mateusz, Adam

Panie pracujące w grupie:
Iwona Cioch – wychowawca
Jolanta Berg – nauczyciel
Jolanta Borecka – nauczyciel
Katarzyna Droś – nauczyciel języka angielskiego
Katarzyna Borecka – nauczyciel religii

Pobierz (PDF, 210KB)

POLICJANT ZE SZNUPKIEM W PRZEDSZKOLU

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów. Tym razem miejscem policyjnej edukacji było nasze przedszkole. Odwiedziła nas sierż. sztab. Aleksandra Śledziona, która pełni funkcję profilaktyka społecznego Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

Co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc i jak prawidłowo zachować się na drodze i w domu, to treści, które mieliśmy okazję poznać w miniony czwartek, tj. 8 grudnia. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć dzieciakom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przedszkolaki chętnie odpowiadali na pytania. Wiedza maluchów była też sprawdzana w praktyce, poprzez ćwiczenia i pokazy. Na zakończenie pozowali do wspólnego zdjęcia z maskotką śląskiej policji – psem „Sznupkiem”.

Serdecznie dziękujemy za bardzo cenną lekcję bezpieczeństwa, która na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!