Grupa “Słoneczka”

ROK SZKOLNY 2022/2023

 

„Słoneczka” to grupa dzieci 5-4-letnich licząca 25 promyczków. W naszej grupie  „uczymy się bawiąc i bawimy ucząc”. Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych, poznania świata. Uczymy się też samodzielności w działaniu, przez co między innymi dużo kolorujemy, wycinamy i wyklejamy a efektem są nasze piękne prace….

Bardzo lubimy spacery i zabawy w ogrodzie przedszkolnym, ruch na świeżym powietrzu to dla nas wielka radość.

W tym roku szkolnym kontynuujemy innowację pedagogiczną Krainy zmysłów „Sensorycznie się rozwijam bo skaczę, biegam, badam i dotykam”, której głównym celem jest wsparcie naszego rozwoju angażując nasze zmysły poprzez stwarzanie wielu sytuacji w formie konstruktywnej zabawy.

Po wszystkich, angażujących nas zajęciach relaksujemy się i odpoczywamy słuchając czytanych bajek, opowiadań i wierszy a także relaksującej nas muzyki.

W grupie mamy 19 dziewczynek i 6 chłopców.
Dziewczynki to: Hanna, Bianka, Zuzanna B., Maja P., Zuzanna K., Zuzanna R., Ada, Liliana, Sonia, Blanka, Maja C., Apolonia, Alicja, Lena, Maja L., Laura, Izabela, Kaja, Alina

Chłopcy to: Tobiasz, Franciszek, Radosław, Antoni, Wojciech, Jakub

Panie pracujące w grupie:

Anna Egeman – wychowawca

Katarzyna Droś – nauczyciel języka angielskiego

Katarzyna Borecka – nauczyciel religii

Wiktoria Nogal – pomoc nauczyciela

Pobierz (PDF, 209KB)

POLICJANT ZE SZNUPKIEM W PRZEDSZKOLU

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów. Tym razem miejscem policyjnej edukacji było nasze przedszkole. Odwiedziła nas sierż. sztab. Aleksandra Śledziona, która pełni funkcję profilaktyka społecznego Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

Co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc i jak prawidłowo zachować się na drodze i w domu, to treści, które mieliśmy okazję poznać w miniony czwartek, tj. 8 grudnia. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć dzieciakom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przedszkolaki chętnie odpowiadali na pytania. Wiedza maluchów była też sprawdzana w praktyce, poprzez ćwiczenia i pokazy. Na zakończenie pozowali do wspólnego zdjęcia z maskotką śląskiej policji – psem „Sznupkiem”.

Serdecznie dziękujemy za bardzo cenną lekcję bezpieczeństwa, która na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!