Grupa “Słoneczka”

ROK SZKOLNY 2021/2022

„Słoneczka” to grupa dzieci 4-letnich licząca 22 promyczki. W naszej grupie  „uczymy się bawiąc i bawimy ucząc”. Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych, poznania świata. Uczymy się też samodzielności w działaniu, przez co między innymi dużo wyklejamy, malujemy farbami, kolorujemy. Bardzo lubimy spacery i zabawy w ogrodzie przedszkolnym, ruch na świeżym powietrzu to dla nas wielka radość.
Podczas zajęć dodatkowych „Roztańczone Słoneczka” dużo śpiewamy, tańczymy, aktywnie słuchamy muzyki a dzięki zabawom ruchowo-manipulacyjnym z SIgumą trenujemy małą i dużą motorykę.
Po ciężkiej pracy relaksujemy się i odpoczywamy słuchając czytanych książek i muzyki.
Realizujemy także innowację pedagogiczną Krainy zmysłów „Sensorycznie się rozwijam bo skaczę, biegam, badam i dotykam”, której głównym celem jest wsparcie naszego rozwoju angażując nasze zmysły poprzez stwarzanie wielu sytuacji w formie konstruktywnej zabawy.

Dziewczynki to: Hanna, Bianka, Zuzanna B., Maja P., Zuzanna K., Zuzanna R., Ada, Liliana, Sonia, Blanka, Maja C., Apolonia, Alicja, Lena, Maja L., Laura, Izabela

Chłopcy to: Tobiasz, Franciszek, Radosław, Antoni, Wojciech

Anna Egeman – wychowawca