Grupa “Słoneczka”

Witajcie!

To my – „Słoneczka” – jesteśmy już starszakami i za rok idziemy już do szkoły. Przed nami ważne wyzwanie – wkroczenie w świat liter i liczb, w czym mają nam pomóc karty z pakietu “Planeta Dzieci”. Uwielbiamy różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe organizowane w sali przedszkolnej jak i na placu zabaw. Każdy dzień spędzony w przedszkolu wypełniony jest nauką przez zabawę, dzięki czemu zdobywamy nowe doświadczenia, wiadomości i umiejętności. Podczas zajęć uczymy  się wierszy, piosenek, chętnie malujemy, rysujemy i lepimy. Dużo radości sprawiają nam spacery i zabawy na placu przedszkolnym. Wspólnie uczymy się zasad zgodnego funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Jesteśmy samodzielni i koleżeńscy. Zawsze jesteśmy pogodni, otwarci i ciekawi świata. Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych  z odkrywaniem otaczającego świata, chętnie odpoczywamy słuchając bajek czytanych przez nauczyciela.

Nasza grupa liczy 22 dzieci. W grupie mamy 17 dziewczynek i 5 chłopców.
Dziewczynki to: Izabela, Lena, Zuzanna B., Maja C., Liliana, Alicja, Apolonia, Bianka, Zuzanna K., Maja L., Hanna, Blanka, Maja P., Zuzanna R., Ada, Sonia, Laura

Chłopcy to: Tobiasz, Franciszek, Radosław, Antoni, Wojciech

Anna Egeman – wychowawca

Katarzyna Droś – nauczyciel języka angielskiego

Jolanta Berg – nauczyciel

„Słoneczka” w przedszkolu czują się wspaniale,

odgłosy radości wypełniają salę.

Wszyscy w dużym kole dziś tańczą od rana,

a wspólna zabawa jest bardzo udana.

Zabawki na półkach do dzieci się śmieją,

„Słoneczka” się zgodnie zabawkami dzielą.

W przedszkolnym ogrodzie skarbów poszukują,

o przyrodę dbają i bardzo szanują.

„Słoneczka” wszechstronne talenty mają

w każdej dziedzinie je rozwijają.

Codziennie nowe zdobyte sprawności,

są dla „Słoneczek” źródłem radości.

Autor: Beata Kozłowska