Grupa “Słoneczka”

ROK SZKOLNY 2021/2022

„Słoneczka” to grupa dzieci 4-letnich licząca 22 promyczki. W naszej grupie  „uczymy się bawiąc i bawimy ucząc”. Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych, poznania świata. Uczymy się też samodzielności w działaniu, przez co między innymi dużo wyklejamy, malujemy farbami, kolorujemy. Bardzo lubimy spacery i zabawy w ogrodzie przedszkolnym, ruch na świeżym powietrzu to dla nas wielka radość.
Podczas zajęć dodatkowych „Roztańczone Słoneczka” dużo śpiewamy, tańczymy, aktywnie słuchamy muzyki a dzięki zabawom ruchowo-manipulacyjnym z SIgumą trenujemy małą i dużą motorykę.
Po ciężkiej pracy relaksujemy się i odpoczywamy słuchając czytanych książek i muzyki.
Realizujemy także innowację pedagogiczną Krainy zmysłów „Sensorycznie się rozwijam bo skaczę, biegam, badam i dotykam”, której głównym celem jest wsparcie naszego rozwoju angażując nasze zmysły poprzez stwarzanie wielu sytuacji w formie konstruktywnej zabawy.

Dziewczynki to: Hanna, Bianka, Zuzanna B., Maja P., Zuzanna K., Zuzanna R., Ada, Liliana, Sonia, Blanka, Maja C., Apolonia, Alicja, Lena, Maja L., Laura, Izabela

Chłopcy to: Tobiasz, Franciszek, Radosław, Antoni, Wojciech

Anna Egeman – wychowawca
Krzysztofa Garus – nauczyciel
Katarzyna Droś – nauczyciel języka angielskiego
Halina Koza – pomoc nauczyciela

Zajęcia zdalne w grupie “Słoneczka”

29.11. – 03.12.2021r.

W czasie kwarantanny dzieci się … nie nudzą! Ponieważ wielkimi krokami zbliża się czas mikołajkowy, to właśnie taka tematyka będzie przewijała się w tym tygodniu.

Zachęcamy do wspólnego spędzania czasu. Zaproście mamusię lub tatusia, ewentualnie starsze rodzeństwo lub dziadków do wspólnej zabawy.

Oto propozycje zabaw i kart pracy rozwijających kompetencje naszych dzieci. Poniżej pliku znajdują się piosenki, które są wykorzystane do wspólnych zabaw oraz instrukcja wykonania Mikołaja z plasteliny.

Mikołajki 29.11.21r – 5.11.2021r 4-latki

1. Karty obrazkowe.
  2. Piosenka: Up On The Housetop | Kids Songs | Super Simple Songs – YouTube
  3. Karta pracy 0 – rysuj pośladzie i pokoloruj.
  4. Karta pracy 3 – kolorowanka Św. Mikołaj
  5. Karta pracy 4 – Św. Mikołaj – puzzle.