Grupa “Słoneczka”

Grupa “Słoneczka” – to najmłodsza grupa w naszym przedszkolu, do której uczęszcza 24 dzieci 3- i 2,5-letnich. Jesteśmy grupą maluszków więc przedszkole jest dla nas trochę nowością, ale z radością i uśmiechem na twarzy witamy je co rano. Aktywnie poznajemy świat z panią Anią, Kasią i Małgosią. Lubimy słuchać czytanych bajek, rysować, malować farbami, lepić z plasteliny, budować z klocków czy śpiewać piosenki. Poza tym bardzo lubimy się bawić, figlować i psocić. Każdego dnia stajemy się bardziej samodzielni i otwarci. Pomaga nam w tym realizacja programu “ŁAGODNY START”. Uczymy się, jak pomagać sobie nawzajem i jak żyć zgodnie w grupie. Uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu, a w szczególności na przedszkolnym placu zabaw. Poznajemy najbliższe otoczenie i podziwiamy otaczający nas świat przyrody.

Dziewczynki to: Hanna, Bianka, Zuzanna B., Maja P., Zuzanna K., Zuzanna R., Ada, Liliana, Sonia, Blanka, Maja C., Wiktoria, Apolonia, Alicja, Lena, Maja L., Laura, Izabela, Zofia
Chłopcy to: Tobiasz, Franciszek, Radosław, Szymon, Antoni, Wojciech

Anna Egeman – wychowawca
Klaudia Krawczyk – nauczyciel
Małgorzata Poraj – pomoc nauczyciela

10 lutego – Wielki Bal Karnawałowy

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się dzieci 10. lutego podczas balu karnawałowego.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych w poszczególnych grupach. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

My się zimy nie boimy – zabawy na śniegu

Hu, hu, ha, hu, hu, ha.
nasza śnieżna zima.
A My zimę lubimy
i bałwanki lepimy,
bijemy się na śnieżki
i robimy orzełki.

Zima w końcu postanowiła dać dzieciakom trochę szczęścia i w nocy spadło dużo śniegu. Dlatego korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, chętnie lepiąc bałwana, rzucając śnieżkami do siebie, a także „atakując” kulami śniegowymi swoje panie. Było trochę zimno, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciliśmy do przedszkola. Było mroźnie, ale wesoło i radośnie.

6 grudnia – MIKOŁAJKI

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. W piątek 4 grudnia nadszedł wreszcie ten dzień. Dzieci specjalnie przygotowały się na jego przyjście i z niecierpliwością czekały na białobrodego gościa. Czas oczekiwania umiliły wszystkim piosenki oraz wesołe zabawy. Oprócz pełnego worka prezentów, św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo radości i uśmiechu. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków. Mikołaju dziękujemy i zapraszamy do nas za rok!

Akcja MEN “Szkoła do hymnu”

Wspólne śpiewanie hymnu
Ponad 16 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz 134 placówki polonijne wzięły udział w akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Punktualnie o godz. 11:11 uczniowie i nauczyciele z całego kraju odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, łącząc się ze sobą za pomocą różnych komunikatorów.
“– Hymn to wielki symbol naszego narodu, wielki symbol naszej państwowości, naszej niepodległości. To taki bukiet kwiatów dla naszej niepodległości” – powiedział minister Przemysław Czarnek po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego przez członków kierownictwa MEN i MNiSW oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu.
W tym dniu o godzinie 11:11 dzieci wraz z wychowawcami poszczególnych grup oraz dyrekcją naszego przedszkola czynnie włączyły się do akcji MEN i uroczyście odśpiewały hymn narodowy – „Mazurek Dąbrowskiego”.

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu zarówno dzieci jak i ich wychowawców. Pozwala ono na wytworzenie atmosfery wzajemnego zaufania i otwartości, stwarza możliwość prezentacji pierwszych umiejętności i wiadomości zdobytych w przedszkolu.
W naszym przedszkolu 21 września odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Zanim dzieci oficjalnie nimi zostały, zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne.
Pasowania olbrzymim ołówkiem, dokonała nasza Pani Dyrektor Jolanta Berg. Życzyła też dzieciom wielu sukcesów oraz radości z pobytu w przedszkolu. Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem, które będzie miła pamiątką tego wydarzenia.