Grupa “Słoneczka”

Grupa “Słoneczka” – to najmłodsza grupa w naszym przedszkolu, do której uczęszcza 24 dzieci 3- i 2,5-letnich. Jesteśmy grupą maluszków więc przedszkole jest dla nas trochę nowością, ale z radością i uśmiechem na twarzy witamy je co rano. Aktywnie poznajemy świat z panią Anią, Kasią i Małgosią. Lubimy słuchać czytanych bajek, rysować, malować farbami, lepić z plasteliny, budować z klocków czy śpiewać piosenki. Poza tym bardzo lubimy się bawić, figlować i psocić. Każdego dnia stajemy się bardziej samodzielni i otwarci. Pomaga nam w tym realizacja programu “ŁAGODNY START”. Uczymy się, jak pomagać sobie nawzajem i jak żyć zgodnie w grupie. Uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu, a w szczególności na przedszkolnym placu zabaw. Poznajemy najbliższe otoczenie i podziwiamy otaczający nas świat przyrody.

Dziewczynki to: Hanna, Bianka, Zuzanna B., Maja P., Zuzanna K., Zuzanna R., Ada, Liliana, Sonia, Blanka, Maja C., Wiktoria, Apolonia, Alicja, Lena, Maja L., Laura, Izabela, Zofia
Chłopcy to: Tobiasz, Franciszek, Radosław, Szymon, Antoni, Wojciech

Anna Egeman – wychowawca
Małgorzata Poraj – pomoc nauczyciela

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu zarówno dzieci jak i ich wychowawców. Pozwala ono na wytworzenie atmosfery wzajemnego zaufania i otwartości, stwarza możliwość prezentacji pierwszych umiejętności i wiadomości zdobytych w przedszkolu.
W naszym przedszkolu 21 września odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Zanim dzieci oficjalnie nimi zostały, zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne.
Pasowania olbrzymim ołówkiem, dokonała nasza Pani Dyrektor Jolanta Berg. Życzyła też dzieciom wielu sukcesów oraz radości z pobytu w przedszkolu. Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem, które będzie miła pamiątką tego wydarzenia.