Grupa “Pszczółki”

ROK SZKOLNY 2023/2024

Nasza grupa nosi nazwę „Pszczółki” i liczy 16 dzieci 5-6 letnich. Wśród nas jest 6 dziewczynek i 10 chłopców.

Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne zarówno  podczas zabaw jak i zajęć. Wychowankowie bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane  w sali przedszkolnej jak i na placu zabaw. Wspólnie chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Bardzo też lubią zabawy ruchowe, dydaktyczne i tematyczne  w kącikach zainteresowań. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi oraz spacerami, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności.

W czasie spędzonym w przedszkolu dzieci poszerzają wiedzę, rozwijają swoje umiejętności. Przed nimi bowiem ważne wyzwanie- wkroczenie w świat liter i liczb. Pomocne w tym zakresie jest wykonywanie zadań w kartach pracy z pakietu „Drużyna marzeń”. Wykonujemy również prace plastyczne, związane z daną tematyką, wykorzystując różnorodne techniki. W sali jest z nami także Pani Amanda, która pomaga nam w nauce, towarzyszy podczas spacerów i wycieczek, a przede wszystkim zawsze czeka na nas z otwartymi ramionami i przytuli kiedy mamy gorszy dzień. Do Grupy przychodzą również inne Panie, które bardzo lubimy. Jest to Pani Danusia, Pani Kasia, z którą uczymy się języka angielskiego, druga Pani Kasia, która uczy nas religii oraz Pani Emilka, która wyciska z nas siódme poty na zajęciach z zumby.

Kiedy już jesteśmy po wszystkich zajęciach i wykonamy powierzone nam zadania, to tak jak wszystkie dzieci lubimy się bawić. Kolorujemy, lepimy z ciastoliny, piankoliny, wznosimy budowle z klocków, układamy puzzle oraz odgrywamy różne role w zabawach tematycznych. Często wychodzimy na przedszkolny plac zabaw oraz spacerujemy w okolicy Przedszkola, obserwując otaczający nas świat.

Grupa „Pszczółki” składa się z:

  • 6 dziewczynek: Kaja, Liza, Jagoda, Marcelina, Weronika, Magdalena
  • 10 chłopców: Pavlo, Jakub, Oliwier, Oleg, Kacper, Fabian Ć., Tymon, Fabian P., Maciej, Wiktor

Panie pracujące w Grupie „Pszczółki”:

  • Dorota Brodziak – wychowawca
  • Danuta Gajda – nauczyciel
  • Katarzyna Droś – nauczyciel języka angielskiego
  • Katarzyna Borecka – nauczyciel religii
  • Amanda Krawczyk – pomoc nauczyciela

Pobierz (PDF, 265KB)

DZIEŃ DYNI

Dziś  w naszym  przedszkolu wesoła zabawa od rana. Swoje święto miała wesoła Dynia. Były tańce i zabawa, dyniowe zawody. Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia stworzyliśmy również dynię z masy solnej. Dynie okazały się niezwykle oryginale, pomysłowe i nietuzinkowe.

„SENSORYCZNE DRZEWO”

W dniu 18 października dzieci wykonały sensoryczne drzewa. Zadaniem „Pszczółek” było wykonać drzewo z przyniesionych kartonów, gazet, rolek papieru, kolorowego ryżu, grochu, fasoli. Dzieci doświadczały różnych faktur, w więc pobudziły dużo receptorów i połączeń nerwowych znajdujących się w dłoniach. Pszczółki chętnie brały udział w tym zadaniu i stworzyły wyjątkowe i niepowtarzalne drzewa.

WITAMINKI I ICH ŹRÓDŁA

Tematem przewodnik 13 października w grupie „Pszczółek” były witaminki. Smakowaliśmy różne warzywa i owoce, próbowaliśmy je rozpoznać za pomocą zmysłu dotyku i smaku. Obieraliśmy wspólnie warzywa oraz tworzyliśmy sok, który wspólnie próbowaliśmy. Dzieci chętnie wykonywały powierzone zadania.

SPOTKANIE Z BARTNIKIEM

Dnia 23 września „Pszczółki” miały okazję spotkać się z panem Bartnikiem. Dzięki opowieściom pszczelarza dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. W trakcie opowiadania poznały fascynujący świat tych owadów. Dowiedziały się dlaczego pszczoły tańczą, ile kwiatów muszą odwiedzić aby zebrać kropelkę miodu, czego się uczą w pszczelim przedszkolu, czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Miały możliwość zobaczyć strój pszczelarza – przymierzyć go, oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy: dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę i dłuto. Spotkanie zakończyło się degustacja miodu.