Grupa “Pszczółki”

ROK SZKOLNY 2022/2023

Nasza grupa nosi nazwę „Pszczółki” i liczy 17 dzieci, zarówno 5, jak i 6 letnich. Wśród nas jest 9 dziewczynek i 8 chłopców. Bardzo chętnie przychodzimy do Przedszkola, ponieważ lubimy spędzać ze sobą czas. Mamy nawet nasz codzienny rytuał, którym jest witanie się z Panią Klaudią. Możemy przybić sobie piątkę lub zbić żółwika, zatańczyć i co najbardziej lubimy przytulić się. Jesteśmy bardzo energiczni, roztańczeni i rozśpiewani, dlatego też poznajemy dużo nowych układów tanecznych oraz piosenek, które później często nucimy naszym mamusiom i tatusiom w domu. Z tego powodu, że większość naszej Pszczółkowej grupy idzie niedługo do szkoły dużo się uczymy. Poznajemy otaczający nas świat i zmiany w nim zachodzące, zaznajamiamy się z literami
i cyframi, a także próbujemy je pisać, liczymy, porównujemy
i eksperymentujemy. Wykonujemy prace plastyczne, związane z daną tematyką, wykorzystując różnorodne techniki. W sali jest z nami także Pani Nadia, która pomaga nam w nauce, towarzyszy podczas spacerów i wycieczek, a przede wszystkim zawsze czeka na nas z otwartymi ramionami i przytuli kiedy mamy gorszy dzień. Do Grupy przychodzą również inne Panie, które bardzo lubimy. Jest to Pani Jolanta Berg i Pani Danusia, Pani Kasia, z którą uczymy się języka angielskiego, druga Pani Kasia, która uczy nas religii oraz Pani Emilka, która wyciska z nas siódme poty na zajęciach z zumby.

Dodatkowo, poza podstawą programową w naszej grupie realizowany jest projekt:

  • „Moje pierwsze abecadło” – to projekt ćwiczeń usprawniających naszą grafomotorykę i sprawność manualną.

Kiedy już jesteśmy po wszystkich zajęciach i wykonamy powierzone nam zadania, to tak jak wszystkie dzieci lubimy się bawić. Kolorujemy, lepimy z ciastoliny, wznosimy budowle z klocków, układamy puzzle oraz odgrywamy różne role w zabawach tematycznych. Często wychodzimy na przedszkolny plac zabaw oraz spacerujemy w okolicy Przedszkola, obserwując otaczający nas Świat. Pewne jest to, że w naszej Grupie nikt się nie nudzi, a już na pewno nie smuci, ponieważ jesteśmy względem siebie koleżeńscy i pomocni. A jeśli mamy z czymś problem, dobrą radą i wsparciem zawsze poratują nas Panie pracujące w Przedszkolu.


Grupa „Pszczółki” składa się z:

  • 8 dziewczynek: Hanna, Varvara, Michalina L., Lena, Michalina S., Magdalena, Jagoda, Marcelina, Weronika,
  • 5 chłopców: Karol, Jan, Nazar, Pavlo, Fabian, Kacper, Wiktor, Maciej

Panie pracujące w Grupie „Pszczółki”:

  • Klaudia Krawczyk – wychowawca
  • Jolanta Berg – nauczyciel
  • Danuta Gajda – nauczyciel
  • Katarzyna Droś – nauczyciel języka angielskiego
  • Katarzyna Borecka – nauczyciel religii
  • Nadia Hraboviuk – pomoc nauczyciela

Pobierz (PDF, 211KB)

POLICJANT ZE SZNUPKIEM W PRZEDSZKOLU

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów. Tym razem miejscem policyjnej edukacji było nasze przedszkole. Odwiedziła nas sierż. sztab. Aleksandra Śledziona, która pełni funkcję profilaktyka społecznego Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

Co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc i jak prawidłowo zachować się na drodze i w domu, to treści, które mieliśmy okazję poznać w miniony czwartek, tj. 8 grudnia. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć dzieciakom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przedszkolaki chętnie odpowiadali na pytania. Wiedza maluchów była też sprawdzana w praktyce, poprzez ćwiczenia i pokazy. Na zakończenie pozowali do wspólnego zdjęcia z maskotką śląskiej policji – psem „Sznupkiem”.

Serdecznie dziękujemy za bardzo cenną lekcję bezpieczeństwa, która na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!

DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ

18 października wszyscy Pracownicy Poczty Polskiej obchodzili swoje święto, czyli Dzień Poczty Polskiej. Razem z Grupą „Biedronki” odwiedziliśmy okoliczny Urząd Pocztowy. Tam, Pani Ela – kierownik Poczty opowiedziała nam o sposobach doręczania listów i paczek, zaprezentowała kopertę i znaczek, a także pokazała nam wagę, na której mogliśmy sprawdzić ile ważymy. Wracając zatrzymaliśmy się na płycie Rynku w Przystajni i z zainteresowaniem oglądaliśmy jak zmieniła się nasza miejscowość na przestrzeni lat.

AKCJA “SPRZĄTANIE ŚWIATA”

Nasze Przedszkole kolejny raz wzięło udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Tego dnia udało nam się posprzątać las w okolicach boiska w Przystajni. Worek ze śmieciami widoczny na zdjęciu, to tylko namiastka tego, ile odpadów jest wywożonych przez ludzi do lasów. Jednak My – jako obywatele Ziemi, a przede wszystkim jej przyjaciele jesteśmy świadomi zagrożeń jakie płyną z takich zachowań i z wielką chęcią oraz zapałem posprzątaliśmy nasz mały okoliczny Świat. Przy okazji dotleniliśmy głowy, złapaliśmy witaminę D i obserwowaliśmy leśny świat jesienią.

JESIENNY SPACER

Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na spacer w okolicy Przedszkola. Obserwowaliśmy skrzyżowania, które znajdują się w centrum Przystajni, omawialiśmy znaki pionowe i poziome, a przy okazji zwróciliśmy uwagę na zmieniający się wokół nas Świat – kolorowe liście, jesienne kwiaty oraz piękne dynie – wszystko to jest zwiastunem pięknej, złotej jesieni.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dziś jest nasze pasowanie.
Są tu nasze drogie Panie.
Już od dzisiaj przyrzekamy.
że Przedszkole pokochamy.
Co dzień bawić się będziemy.
I jedzono ładnie zjemy.
I uśmiechem powitamy.
Przychodzące po nas mamy.

5 października z pomocą czarodziejskiej kredki wstąpiliśmy do Społeczności Przedszkolnej. Część z nas została pasowana na Przedszkolaka, ponieważ dopiero teraz zaczynamy przygodę
z Przedszkolem. A część została już Starszakami, którzy powinni dawać przykład innym Dzieciom, odznaczać się samodzielnością, odwagą i życzliwością względem drugiego człowieka.

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA I ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

4 października zostaliśmy zaproszeni do Gminnej Biblioteki Publicznej w Przystajni na Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Zwierząt. Pani Magda – Bibliotekarka jak zawsze zadbała o odpowiedni dobór czytanej literatury, tak aby zaciekawić nawet najbardziej wymagającego Przedszkolaka. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i zapewniamy, że będziemy częstymi gośćmi w Bibliotece.

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dziś Dzień Chłopaka jest w Przedszkolu,
więc ustawmy się zaraz dziarsko w półkolu.
Wszystkim Chłopcom życzenia składajmy,
dla nich nawet “Sto lat” zaśpiewajmy.

OBJAZDOWE KINO SFERYCZNE

26 września w GOKSiR w Przystajni rozstawiła się magiczna kula, w której odbywała się projekcja filmów – było to Kino sferyczne. Obejrzeliśmy film, pt.: „Astronauci z przypadku”. Wraz z bohaterami wybraliśmy się w podróż statkiem kosmicznym w celu zbadania ciał niebieskich. Z Ziemi wyruszyliśmy na Księżyc, asteroidę oraz Słońce. Bardzo podobała nam się taka forma kina, ponieważ można było się wygodnie położyć i przenieść w odległe miejsca we Wszechświecie.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA I SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ

20 września obchodziliśmy w Przedszkolu bardzo ważne święto – a dokładniej Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dodatkowo tego dnia odwiedziła nas Filharmonia Częstochowska z występem „Na dwa, trzy i cztery – muzyczne maniery”, podczas którego poznaliśmy brzmienie fletu, altówki i fagotu w utworach muzyki klasycznej.

JESIENNE ZABAWY NA PLACU PRZEDSZKOLNYM

Tegoroczna jesień obdarowuje nas dużą ilością słońca, które my wykorzystujemy na placu zabaw. Dodatkowo tak piękna pogoda wywołuje uśmiechy na naszych twarzach i sprzyja dobrej zabawie co widać na zdjęciach!

ZACZYNAMY PRZEDSZKOLNĄ PRZYGODĘ – POZNAJEMY KOLEGÓW I PRZEDSZKOLE

We wrześniu rozpoczęliśmy nową przygodę w Grupie „Pszczółki”. Pani czytała nam opowiadania o adaptacji w Przedszkolu, dużo rozmawialiśmy, poznawaliśmy siebie nawzajem a także wszystkich Pracowników Przedszkola. Wybraliśmy się również na „wycieczkę”, podczas której odwiedziliśmy Gabinet Pani Dyrektor i Wicedyrektor oraz Pani Grażynki (intendent), sale pozostałych Grup oraz kuchnię.