Grupa “Pszczółki”

ROK SZKOLNY 2022/2023

Nasza grupa nosi nazwę „Pszczółki” i liczy 17 dzieci, zarówno 5, jak i 6 letnich. Wśród nas jest 9 dziewczynek i 8 chłopców. Bardzo chętnie przychodzimy do Przedszkola, ponieważ lubimy spędzać ze sobą czas. Mamy nawet nasz codzienny rytuał, którym jest witanie się z Panią Klaudią. Możemy przybić sobie piątkę lub zbić żółwika, zatańczyć i co najbardziej lubimy przytulić się. Jesteśmy bardzo energiczni, roztańczeni i rozśpiewani, dlatego też poznajemy dużo nowych układów tanecznych oraz piosenek, które później często nucimy naszym mamusiom i tatusiom w domu. Z tego powodu, że większość naszej Pszczółkowej grupy idzie niedługo do szkoły dużo się uczymy. Poznajemy otaczający nas świat i zmiany w nim zachodzące, zaznajamiamy się z literami
i cyframi, a także próbujemy je pisać, liczymy, porównujemy
i eksperymentujemy. Wykonujemy prace plastyczne, związane z daną tematyką, wykorzystując różnorodne techniki. W sali jest z nami także Pani Nadia, która pomaga nam w nauce, towarzyszy podczas spacerów i wycieczek, a przede wszystkim zawsze czeka na nas z otwartymi ramionami i przytuli kiedy mamy gorszy dzień. Do Grupy przychodzą również inne Panie, które bardzo lubimy. Jest to Pani Jolanta Berg i Pani Danusia, Pani Kasia, z którą uczymy się języka angielskiego, druga Pani Kasia, która uczy nas religii oraz Pani Emilka, która wyciska z nas siódme poty na zajęciach z zumby.

Dodatkowo, poza podstawą programową w naszej grupie realizowany jest projekt:

  • „Moje pierwsze abecadło” – to projekt ćwiczeń usprawniających naszą grafomotorykę i sprawność manualną.

Kiedy już jesteśmy po wszystkich zajęciach i wykonamy powierzone nam zadania, to tak jak wszystkie dzieci lubimy się bawić. Kolorujemy, lepimy z ciastoliny, wznosimy budowle z klocków, układamy puzzle oraz odgrywamy różne role w zabawach tematycznych. Często wychodzimy na przedszkolny plac zabaw oraz spacerujemy w okolicy Przedszkola, obserwując otaczający nas Świat. Pewne jest to, że w naszej Grupie nikt się nie nudzi, a już na pewno nie smuci, ponieważ jesteśmy względem siebie koleżeńscy i pomocni. A jeśli mamy z czymś problem, dobrą radą i wsparciem zawsze poratują nas Panie pracujące w Przedszkolu.


Grupa „Pszczółki” składa się z:

  • 10 dziewczynek: Hanna, Varvara, Michalina L., Lena, Michalina S., Magdalena, Jagoda, Marcelina, Weronika, Yelizaveta
  • 9 chłopców: Karol, Jan, Nazar, Pavlo, Fabian Ć., Kacper, Wiktor, Maciej, Fabian P.

Panie pracujące w Grupie „Pszczółki”:

  • Klaudia Krawczyk – wychowawca
  • Jolanta Berg – nauczyciel
  • Danuta Gajda – nauczyciel
  • Katarzyna Droś – nauczyciel języka angielskiego
  • Katarzyna Borecka – nauczyciel religii
  • Nadia Hraboviuk – pomoc nauczyciela

Pobierz (PDF, 211KB)

SPACER KICIA KOCIĄ

16 czerwca w ramach Tygodnia Czytania Dzieciom, w Przedszkolu odwiedziła nas Kicia Kocia – postać znana zarówno młodszym, jak i starszym Dzieciakom. Bohaterka książeczek nie tylko bawi swoimi historiami ale także uczy maluchy wielu przydatnych czynności oraz zachowań.

POŻEGNANIE STARSZAKÓW

15 czerwca odbyło się uroczyste Zakończenie Przedszkola w Grupach „Pszczółek” i „Biedroneczek”. Recytowaliśmy wiersze – wspominając jak to było w Przedszkolu, śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Miło było wystąpić po raz ostatni dla naszych Pań, które uczyły nas jak pisać swoje imię oraz dla Rodziców, którzy byli z nas bardzo dumni.
Z płaczących Maluchów staliśmy się mądrymi i życzliwymi Starszakami. Za ogrom wiedzy, cierpliwość i wyrozumiałość jeszcze raz DZIĘKUJEMY!

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca – Dzień Dziecka. Dla małych i dużych to wyjątkowy dzień. Tego dnia do naszego Przedszkola zawitały Panie Animatorki, które uczyły nas jak robić ogrooomne bańki mydlane, wycisnęły z nas siódme poty podczas pokonywania toru przeszkód, a na koniec podarowały nam balony, powykręcane na kształt zwierzątek mieczy i kwiatków. Jednak największą atrakcją był piracki dmuchaniec oraz lody, które lubiane są przez każdego Przedszkolaka!

DZIEŃ RODZINY

30 maja świętowaliśmy w Przedszkolu Dzień Mamy i Taty – dwóch najważniejszych osób w życiu każdego dziecka. Bardzo długo przygotowywaliśmy się do uroczystości. Codzienne ćwiczenie wierszy, piosenek i tańców zaowocowało pięknym i humorystycznym występem. A własnoręcznie wykonane prezenty wywołały uśmiech na twarzy każdego Rodzica.

WKRÓTCE BĘDZIEMY UCZNIAMI – SPACER DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PRZYSTAJNI

26 maja wybraliśmy się na spacer do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Przystajni. Obejrzeliśmy sale, w których od września niektórzy z nas będą się już uczyć, a także poznaliśmy Panią Magdalenę Pilch, która zostanie naszą wychowawczynią.

MAGICZNY ŚWIAT MINERAŁÓW – WARSZTATY GEOLOGICZNE

19 maja mieliśmy przyjemność wziąć udział w warsztatach geologicznych prowadzonych przez Panią Kamilę Werner. Historie dotyczące Ziemi bardzo nas zaciekawiły. Jednak największą atrakcją były piękne kamienie, których mogliśmy dotknąć. Na koniec każdy z nas stworzył swoją własną bransoletkę.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ROŚLIN – WYJAZD DO PARKU KRAJOBRAZOWEGO W KALINIE

16 maja pojechaliśmy na wycieczkę do Parku Krajobrazowego w Kalinie, gdzie zorganizowano dla nas warsztaty z okazji Międzynarodowego Dnia Roślin. Dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta
i rośliny można spotkać na terenie Parku. Wzięliśmy udział w kole fortuny i odpowiadaliśmy na pytania związane z przyrodą i ekologią. A także przespacerowaliśmy się do „Diabelskiego kamienia”
i wysłuchaliśmy legendy z nim związanej. Pogoda dopisała, a wycieczka była bardzo udana!

 

ZBIÓRKA BATERII

Nasze Przedszkole przyłączyło się do zbiórki baterii organizowanej przez OSP w Przystajni. Dzieci bardzo chętnie przynosiły zużyte baterie, przy czym przyczyniły się do ochrony środowiska.

DZIEŃ ZIEMI

W przeddzień Światowego Dnia Ziemi my również świętowaliśmy w Przedszkolu. Odwiedził nas Pan Łukasz – pracownik Gminy Przystajń, który zajmuje się utrzymaniem porządku i czystości na terenie Gminy. Poprowadził pogadankę na temat Ziemi, tego jak o nią dbać, żeby dobrze nam się żyło. Później wspólnie z innymi Grupami zaśpiewaliśmy piosenkę dla Ziemi i wybraliśmy się na spacer, żeby pokazać, że pamiętamy o święcie najważniejszej dla nas planety!

WIOSNA W PRZEDSZKOLNYM OGRODZIE

Wiosenne słońce w tym roku było bardzo nieśmiałe. Jednak kiedy tylko zaświeciło chcieliśmy je czerpać całymi garściami. Każde wyjście do przedszkolnego ogródka pokazywało nam, że przyroda budzi się do życia – kwitnące stokrotki, tulipany czy mlecze, fruwające motyle i pełzające ślimaki. Mogliśmy już korzystać ze zjeżdżalni i huśtawek – a dla Przedszkolaków to chyba najlepsza rzecz!

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY I DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

21 marca mieliśmy okazję do obchodzenia dwóch świąt: Pierwszego Dnia Wiosny oraz Dnia Kolorowej Skarpetki. Nową porę roku przywitaliśmy podczas spaceru w okolicy Przedszkola. Ale nie był to zwykły spacer – na naszych stopach widniały dwie różne skarpetki: w paski, kropki, długie i  krótkie. Kierowaliśmy się zasadą „im dziwniej tym lepiej”, tym samym wysyłając światu sygnał, że akceptujemy odmienność osób z Zespołem Downa.

DZIEŃ KOBIET

8 marca wszystkie Kobiety na całym świecie obchodziły swoje święto – Dzień Kobiet. Chłopcy w Przedszkolu również wręczyli swoim koleżankom drobne upominki oraz zaśpiewali „100 lat”!

Marzec pięknie się wystroił,
w kole między dziećmi stoi
i gromadkę uśmiechniętą
pyta: jakie dzisiaj święto?

Zapamiętaj sobie:
Dzisiaj jest Dzień Kobiet!

BAL KARNAWAŁOWY

16 lutego w Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Ale to już kilka dni wcześniej zadawaliśmy sobie pytania: „A za kogo Ty się przebierzesz?”. Widząc tworzone przez nasze Panie dekoracje wiedzieliśmy, że ten dzień zbliża się wielkimi krokami. Aż w końcu nadszedł i każdy z nas mógł stać się swoją ulubioną postacią. Byli między nami superbohaterowie, policjanci i strażacy, wróżki, jednorożce i księżniczki. Świetnie bawiliśmy się przy dobrze znanych nam utworach, a zabawy i konkursy potęgowały uśmiechy na naszych twarzach.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dla Babci, Dziadka serce, czekolada,
niech Wam się w życiu wszystko układa.
Niech Wam miłości nigdy nie brakuje
i niechaj zdrówko wciąż dopisuje.

10 lutego wystąpiliśmy dla naszych kochanych Babć i Dziadków. Recytowaliśmy wiersze, tańczyliśmy i śpiewaliśmy piosenki. Na koniec obdarowaliśmy Ich laurkami, w które włożyliśmy bardzo wiele pracy, jak i serca. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy Wam wiele radości, ponieważ jesteście dla nas bardzo ważni! 🙂

ZABAWY NA ŚNIEGU

„Idzie luty, podkuj buty” – to przysłowie prawdziwie opisuje zimę, która zawitała do nas z początkiem lutego. Mrozy, śnieg i piękne zimowe słońce towarzyszyło nam podczas zabaw w przedszkolnym ogrodzie. Obserwowaliśmy świat ukryty pod śnieżną kołderką, zostawialiśmy po sobie wiele śladów, a do sali wróciliśmy z czerwonymi policzkami i noskami.

WIKING TAPPI W PRZEDSZKOLU

2 lutego w Przedszkolu odwiedziła nas Pani Magda – bibliotekarka. Ale nie sama! Przyprowadziła ze sobą Wikinga Tappiego – bohatera wielu opowieści, które możemy zarówno przeczytać, jak i obejrzeć w telewizji. Posłuchaliśmy kilku historii Tappiego i rozmawialiśmy na ich temat. A na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie – Wiking Tappi jest naprawdę ogroooomny!

“ZAPOBIEGAJMY POŻAROM”

Konkurs „Zapobiegajmy pożarom” od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Który młody chłopiec lub dziewczynka nie chciałby/nie chciałaby mieć tyle odwagi co strażak i być przykładem do naśladowania? Dlatego też celem konkursu jest zainteresowanie dzieci ochroną przeciwpożarową oraz specyfiką zawodu strażaka. Tak, aby uświadomić jak trudna i niebezpieczna jest to praca. W tym roku dwie „Pszczółki”: Nazar Hraboviuk i Jan Iwanicki zajęli kolejno II i III miejsce na gminnym etapie konkursu. Za co serdecznie gratulujemy!

“MISO TULISIO”

25 stycznia zostaliśmy zaproszeni do GOKSiR na spektakl „Misio Tulisio”, granego przez aktorów krakowskiego Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska”. Bajka opowiadała o tym jak ważna w życiu człowieka jest przyjaźń oraz tolerancja (poszanowanie) drugiej osoby. Oprócz przekazanych wartości było też wiele okazji do śmiechu, co widać na zdjęciach. 🙂

DBAMY O ZDROWIE

Koniec stycznia był w naszej Grupie czasem, w którym dowiedzieliśmy się, jak dbać o zdrowie. Rozmawialiśmy o sporcie i hartowaniu organizmu. Przełamywaliśmy opory przez zjadaniem owoców
i warzyw. Z piramidy żywieniowej dowiedzieliśmy się czego w naszej diecie powinno być najwięcej, a czego najmniej. Wykonaliśmy kilka ćwiczeń na tablicy multimedialnej rozwijających spostrzegawczość i umiejętności matematyczne. Próbowaliśmy też napojów i wybieraliśmy ten, który jest dla nas najzdrowszy i nie zawiera cukru.

ŚWIATOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

18 stycznia swoje święto obchodził Kubuś Puchatek – Miś znany wielu dzieciom na całym Świecie. Wybraliśmy się do Biblioteki, a tam Pani Magda opowiedziała nam co nieco o Puchatku, przeczytała jedną z historii Misia i jego przyjaciół, a także otworzyła tajemniczą przesyłkę, w której znajdował się ulubiony przysmak Kubusia Puchatka – miodek, którego mogliśmy posmakować. Już w Przedszkolu, na zakończenie tego dnia wykonaliśmy pracę plastyczną, którą była postać Misia.

PRZEDSZKOLNE KOLĘDOWANIE

W styczniu wszystkie Przedszkolaki wzięły udział w Kolędowaniu. Stanęliśmy na scenie przed ogromną publicznością. Śpiewaliśmy kolędy i świąteczne piosenki, także po angielsku i ukraińsku. Graliśmy też na instrumentach: dzwonkach, grzechotkach i klawesach. Mimo wielkiej tremy, która towarzyszyła nam w trakcie występu wiemy, że dzięki takim wydarzeniom przełamujemy swoją nieśmiałość i dajemy wiele radości naszym bliskim.

POLICJANT ZE SZNUPKIEM W PRZEDSZKOLU

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów. Tym razem miejscem policyjnej edukacji było nasze przedszkole. Odwiedziła nas sierż. sztab. Aleksandra Śledziona, która pełni funkcję profilaktyka społecznego Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

Co robią policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc i jak prawidłowo zachować się na drodze i w domu, to treści, które mieliśmy okazję poznać w miniony czwartek, tj. 8 grudnia. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć dzieciakom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przedszkolaki chętnie odpowiadali na pytania. Wiedza maluchów była też sprawdzana w praktyce, poprzez ćwiczenia i pokazy. Na zakończenie pozowali do wspólnego zdjęcia z maskotką śląskiej policji – psem „Sznupkiem”.

Serdecznie dziękujemy za bardzo cenną lekcję bezpieczeństwa, która na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!

MIKOŁAJKI

Mikołaj odwiedza dzieci mieszkające w każdym zakątku Świata. Dlatego też 6 grudnia z workiem pełnym prezentów zapukał również do naszego Przedszkola. Byliśmy bardzo szczęśliwi kiedy Pani powiedziała, że Mikołaj chce zobaczyć już naszą Grupę. Jednak kiedy znaleźliśmy się blisko Niego – byliśmy nieco zawstydzeni. Mikołaj oprócz prezentów przywiózł ze sobą dużo uśmiechu i dobrego humoru. A za to wszystko odwdzięczyliśmy mu się przytulasami i świąteczną piosenką.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodziliśmy w Przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Poznaliśmy jego historię, przypomnieliśmy sobie znane misie z bajek, tańczyliśmy, ćwiczyliśmy nasze matematyczne umiejętności, a także stworzyliśmy własne kolorowe miśki. Odwiedziła nas też Pani Magda z GBP w Przystajni, która przeczytała nam bajkę, pt.: „Nie zawsze dostajemy to, czego chcemy.” oraz przeprowadziła kilka misiowych zadań.

WARSZTATY CERAMICZNE

23 listopada braliśmy udział w warsztatach ceramicznych. Mieliśmy do dyspozycji glinę, wałeczki i foremki – a wszystko po to, żeby stworzyć ozdoby choinkowe. Oprócz super zabawy podczas zajęć, aktywowaliśmy swoją kreatywność oraz wyobraźnię przestrzenną.

ŚWIĘTUJEMY 11 LISTOPADA

11 listopada – Dzień Odzyskania Niepodległości – to Święto bardzo ważne dla wszystkich Polaków. Tego dnia mimo deszczowej pogody udało nam się przespacerować ulicami Przystajni. Nasza Grupa odwiedziła też Pracowników Urzędu Gminy i wręczyła Im kotyliony.
A po powrocie do Przedszkola odśpiewaliśmy Hymn, jednocześnie włączając się do akcji „Niepodległa do Hymnu”.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek rozmawialiśmy o znanych bajkach, odgadywaliśmy o jaką postać chodzi, dopasowywaliśmy do nich atrybuty, przeliczaliśmy, ćwiczyliśmy nasz refleks oraz zamieniliśmy się w Kopciuszka i oddzielaliśmy fasolę od kaszy, przy czym ćwiczyły nasze paluszki. Popołudniu z Panią Danusią malowaliśmy farbami bohaterów bajek, a razem z Grupą „Muchomorki” obejrzeliśmy bajkę, pt. „Miś Uszatek”.

 

JESIENNE PRZETWORY

Jesień to pora roku, która podarowuje nam wiele warzyw i owoców, z których możemy zrobić spiżarniane zapasy na zimowe dni. Poznawaliśmy je wielozmysłowo, a żeby móc spróbować odrobiny ciepła mroźną porą, zrobiliśmy kompoty. Dobrze, że mamy w Grupie silnych kolegów, którzy dokręcili słoiki tak, żeby nic się nie zmarnowało! 🙂

ZBLIŻA SIĘ 1 LISTOPADA – CZAS ZADUMY I REFLEKSJI…

Kilka dni przed Dniem Wszystkich Świętych razem z Grupą „Muchomorki” poszliśmy na spacer na pobliski Cmentarz. Poznaliśmy zwyczaje związane ze Świętem Zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumieliśmy też, jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać momentu zadumy osób odwiedzających to miejsce.

WYCIECZKA DO ZAGRODY “STEFANÓWKA”

Pod koniec października wybraliśmy się do Zagrody „Stefanówka” w Szarlejce na warsztaty „Z dynią za pan brat”. Na miejscu obserwowaliśmy życie zwierząt wiejskich, które mogliśmy pogłaskać
i nakarmić, a nawet wydoić krowę! Co prawda sztuczną ale to też nie lada wyzwanie. Wykonaliśmy stroiki w jesiennym klimacie, poznaliśmy słownictwo związane z pracą florysty, a także ćwiczyliśmy motorykę małą przy tworzeniu naszych prac.

DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ

18 października wszyscy Pracownicy Poczty Polskiej obchodzili swoje święto, czyli Dzień Poczty Polskiej. Razem z Grupą „Biedronki” odwiedziliśmy okoliczny Urząd Pocztowy. Tam, Pani Ela – kierownik Poczty opowiedziała nam o sposobach doręczania listów i paczek, zaprezentowała kopertę i znaczek, a także pokazała nam wagę, na której mogliśmy sprawdzić ile ważymy. Wracając zatrzymaliśmy się na płycie Rynku w Przystajni i z zainteresowaniem oglądaliśmy jak zmieniła się nasza miejscowość na przestrzeni lat.

AKCJA “SPRZĄTANIE ŚWIATA”

Nasze Przedszkole kolejny raz wzięło udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Tego dnia udało nam się posprzątać las w okolicach boiska w Przystajni. Worek ze śmieciami widoczny na zdjęciu, to tylko namiastka tego, ile odpadów jest wywożonych przez ludzi do lasów. Jednak My – jako obywatele Ziemi, a przede wszystkim jej przyjaciele jesteśmy świadomi zagrożeń jakie płyną z takich zachowań i z wielką chęcią oraz zapałem posprzątaliśmy nasz mały okoliczny Świat. Przy okazji dotleniliśmy głowy, złapaliśmy witaminę D i obserwowaliśmy leśny świat jesienią.

JESIENNY SPACER

Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na spacer w okolicy Przedszkola. Obserwowaliśmy skrzyżowania, które znajdują się w centrum Przystajni, omawialiśmy znaki pionowe i poziome, a przy okazji zwróciliśmy uwagę na zmieniający się wokół nas Świat – kolorowe liście, jesienne kwiaty oraz piękne dynie – wszystko to jest zwiastunem pięknej, złotej jesieni.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dziś jest nasze pasowanie.
Są tu nasze drogie Panie.
Już od dzisiaj przyrzekamy.
że Przedszkole pokochamy.
Co dzień bawić się będziemy.
I jedzono ładnie zjemy.
I uśmiechem powitamy.
Przychodzące po nas mamy.

5 października z pomocą czarodziejskiej kredki wstąpiliśmy do Społeczności Przedszkolnej. Część z nas została pasowana na Przedszkolaka, ponieważ dopiero teraz zaczynamy przygodę
z Przedszkolem. A część została już Starszakami, którzy powinni dawać przykład innym Dzieciom, odznaczać się samodzielnością, odwagą i życzliwością względem drugiego człowieka.

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA I ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

4 października zostaliśmy zaproszeni do Gminnej Biblioteki Publicznej w Przystajni na Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Zwierząt. Pani Magda – Bibliotekarka jak zawsze zadbała o odpowiedni dobór czytanej literatury, tak aby zaciekawić nawet najbardziej wymagającego Przedszkolaka. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i zapewniamy, że będziemy częstymi gośćmi w Bibliotece.

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dziś Dzień Chłopaka jest w Przedszkolu,
więc ustawmy się zaraz dziarsko w półkolu.
Wszystkim Chłopcom życzenia składajmy,
dla nich nawet “Sto lat” zaśpiewajmy.

OBJAZDOWE KINO SFERYCZNE

26 września w GOKSiR w Przystajni rozstawiła się magiczna kula, w której odbywała się projekcja filmów – było to Kino sferyczne. Obejrzeliśmy film, pt.: „Astronauci z przypadku”. Wraz z bohaterami wybraliśmy się w podróż statkiem kosmicznym w celu zbadania ciał niebieskich. Z Ziemi wyruszyliśmy na Księżyc, asteroidę oraz Słońce. Bardzo podobała nam się taka forma kina, ponieważ można było się wygodnie położyć i przenieść w odległe miejsca we Wszechświecie.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA I SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ

20 września obchodziliśmy w Przedszkolu bardzo ważne święto – a dokładniej Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dodatkowo tego dnia odwiedziła nas Filharmonia Częstochowska z występem „Na dwa, trzy i cztery – muzyczne maniery”, podczas którego poznaliśmy brzmienie fletu, altówki i fagotu w utworach muzyki klasycznej.

JESIENNE ZABAWY NA PLACU PRZEDSZKOLNYM

Tegoroczna jesień obdarowuje nas dużą ilością słońca, które my wykorzystujemy na placu zabaw. Dodatkowo tak piękna pogoda wywołuje uśmiechy na naszych twarzach i sprzyja dobrej zabawie co widać na zdjęciach!

ZACZYNAMY PRZEDSZKOLNĄ PRZYGODĘ – POZNAJEMY KOLEGÓW I PRZEDSZKOLE

We wrześniu rozpoczęliśmy nową przygodę w Grupie „Pszczółki”. Pani czytała nam opowiadania o adaptacji w Przedszkolu, dużo rozmawialiśmy, poznawaliśmy siebie nawzajem a także wszystkich Pracowników Przedszkola. Wybraliśmy się również na „wycieczkę”, podczas której odwiedziliśmy Gabinet Pani Dyrektor i Wicedyrektor oraz Pani Grażynki (intendent), sale pozostałych Grup oraz kuchnię.