Radosnych Świąt Wielkanocnych!

OGŁOSZENIE

Gminne Przedszkole Publiczne w Przystajni pełni dyżur w okresie wakacyjnym w dniach

15.07. – 09.08.2024r.

W tym czasie przedszkole będzie czynne w godzinach 7:00 – 16:00.

LOGOPEDYCZNY KONKURS RECYTATORSKI

PT. “WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI”

15.04.2024r. w naszym przedszkolu odbył się Logopedyczny Konkurs Recytatorski  pt. „Wierszyki łamiące języki”. Konkurs był skierowany do wszystkich dzieci uczęszczających do naszego przedszkola i oddziałów. Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, doskonalenie poprawności językowej i dykcji dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno języka oraz rozwijanie talentów dzieci.

Do konkursu przystąpiło 16 dzieci.  Mali artyści biorący udział w konkursie z wielkim zapałem i przejęciem zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Komisja  konkursowa w składzie: Pani Joanna, Pani Marzena oraz Pani Magdalena, podjęła się niezwykle trudnego zadania. W ocenie naszych małych artystów pomogły następujące kryteria:

• dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie,
  • interpretacja tekstu, dykcja, staranna wymowa,
  • kultura słowna,
  • intonacja i ogólny wyraz artystyczny.

Konkurs dostarczył dzieciom wielu wrażeń i przeżyć, a przede wszystkim dobrej zabawy.

Komisja Konkursowa obserwując starania wszystkich uczestników zdecydowała się nagrodzić następujących uczestników konkursu:

W KATEGORII WIEKOWEJ 3-4 LATKI:

I miejsce –   Blanka Krawczyk „Muszka”

II miejsce – Sonia Bartyla „Okulary”

III miejsce – Hanna Brodziak „Na straganie”

W KATEGORII WIEKOWEJ 5-6 LATKI:

I miejsce –  Ignacy Wydra  „Na wyspach Bergamutach”

II miejsce – Alicja Egeman „Moja mała ojczyzna”

Apolonia Gawlita „Na wyspach Bergamutach”

III miejsce – Liliana Chrzanowska „Żuczek”

Pozostali uczestnicy konkursu to:

Lena Gawlita, Kalina Gajewska, Pavlo Hutsal, Oliwier Janik, Kacper Isko, Antoni Gil, Blanka Gajewska, Damian Dyksik, Blanka Kierat.

Ogłoszenie wyników oraz uroczyste wręczenie nagród przez panią dyrektor odbyło się 19.04.2024r.

Laureaci otrzymali dyplomy za zajęcie poszczególnych miejsc oraz nagrody książkowe, zaś pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy udziału oraz drobny upominek. Nie zabrakło także pamiątkowej fotografii. Cieszymy się, że zorganizowany przez nas konkurs zdobył tak duże zainteresowanie. Serdecznie dziękujemy rodzicom za wsparcie naszych działań i za przygotowanie dzieci do konkursu.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów

Zyczenia-Wielkanocne