Grupa “Słoneczka”

Grupa “Słoneczka” – to najmłodsza grupa w naszym przedszkolu, do której uczęszcza 24 dzieci 3- i 2,5-letnich. Jesteśmy grupą maluszków więc przedszkole jest dla nas trochę nowością, ale z radością i uśmiechem na twarzy witamy je co rano. Aktywnie poznajemy świat z panią Anią, Kasią i Małgosią. Lubimy słuchać czytanych bajek, rysować, malować farbami, lepić z plasteliny, budować z klocków czy śpiewać piosenki. Poza tym bardzo lubimy się bawić, figlować i psocić. Każdego dnia stajemy się bardziej samodzielni i otwarci. Pomaga nam w tym realizacja programu “ŁAGODNY START”. Uczymy się, jak pomagać sobie nawzajem i jak żyć zgodnie w grupie. Uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu, a w szczególności na przedszkolnym placu zabaw. Poznajemy najbliższe otoczenie i podziwiamy otaczający nas świat przyrody.

Dziewczynki to: Hanna, Bianka, Zuzanna B., Maja P., Zuzanna K., Zuzanna R., Ada, Liliana, Sonia, Blanka, Maja C., Wiktoria, Apolonia, Alicja, Lena, Maja L., Laura, Izabela, Zofia
Chłopcy to: Tobiasz, Franciszek, Radosław, Szymon, Antoni, Wojciech

Anna Egeman – wychowawca
Klaudia Krawczyk – nauczyciel
Małgorzata Poraj – pomoc nauczyciela

6 grudnia – MIKOŁAJKI

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. W piątek 4 grudnia nadszedł wreszcie ten dzień. Dzieci specjalnie przygotowały się na jego przyjście i z niecierpliwością czekały na białobrodego gościa. Czas oczekiwania umiliły wszystkim piosenki oraz wesołe zabawy. Oprócz pełnego worka prezentów, św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo radości i uśmiechu. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków. Mikołaju dziękujemy i zapraszamy do nas za rok!

Akcja MEN “Szkoła do hymnu”

Wspólne śpiewanie hymnu
Ponad 16 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz 134 placówki polonijne wzięły udział w akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Punktualnie o godz. 11:11 uczniowie i nauczyciele z całego kraju odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, łącząc się ze sobą za pomocą różnych komunikatorów.
“– Hymn to wielki symbol naszego narodu, wielki symbol naszej państwowości, naszej niepodległości. To taki bukiet kwiatów dla naszej niepodległości” – powiedział minister Przemysław Czarnek po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego przez członków kierownictwa MEN i MNiSW oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu.
W tym dniu o godzinie 11:11 dzieci wraz z wychowawcami poszczególnych grup oraz dyrekcją naszego przedszkola czynnie włączyły się do akcji MEN i uroczyście odśpiewały hymn narodowy – „Mazurek Dąbrowskiego”.

Pasowanie na Przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu zarówno dzieci jak i ich wychowawców. Pozwala ono na wytworzenie atmosfery wzajemnego zaufania i otwartości, stwarza możliwość prezentacji pierwszych umiejętności i wiadomości zdobytych w przedszkolu.
W naszym przedszkolu 21 września odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Zanim dzieci oficjalnie nimi zostały, zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne.
Pasowania olbrzymim ołówkiem, dokonała nasza Pani Dyrektor Jolanta Berg. Życzyła też dzieciom wielu sukcesów oraz radości z pobytu w przedszkolu. Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem, które będzie miła pamiątką tego wydarzenia.