Teatrzyk w przedszkolu

„Jak nie zostać robotem”
w wykonaniu teatru profilaktycznego INSPIRACJA z Krakowa

Nasze przedszkole odwiedził Teatr profilaktyczny INSPIRACJA z Krakowa. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć spektakl edukacyjno-profilaktyczny pt.: „Jak nie zostać robotem”. Przedstawienie obejmowało tematykę uzależnienia młodych osób od nowych technologii. Krakowski teatr zademonstrował negatywne aspekty wpływu uzależnienia na psychikę młodego odbiorcy, w procesie kształtowania jego osobowości.
Głównym jego celem było uświadomienie dzieciom, jak niebezpieczne jest zbyt długie korzystanie z Internetu, z telefonu, komputera czy tableta. Ukazuje jego negatywny wpływ na życie rodzinne i kontakty z rówieśnikami. Oglądając spektakl dzieci zobaczyły, że w Internecie czyha na nie wiele zagrożeń. Jednocześnie zachęca, aby znaleźć równowagę pomiędzy korzystaniem z nowoczesnych technologii a realną zabawą z rówieśnikami. Mamy nadzieję, że spektakl wzbudził refleksje u dzieci które go obejrzały.

„Przygody Mieszka I, czyli początki państwa polskiego”
w wykonaniu teatru BLASZANY BĘBENEK z Trzebinii

W naszym przedszkolu gościliśmy aktorów teatru objazdowego Blaszany Bębenek, którzy zaprosili przedszkolaków do krainy niezapomnianych przygód pt. „Przygody Mieszka I, czyli początki państwa polskiego”. Jest to spektakl, który w wesoły oraz przystępny dla najmłodszych widzów sposób ukazuje jak wyglądał początek naszego państwa. Jest to historia Siemomysła władcy polan, który oddaje swoją władzę synowi Mieszkowi. Mieszko pragnie zjednoczyć wszystkie okoliczne ludy aby mogło powstać wielkie państwo jednak według starych legend za mokradłami istnieje naród którym rządzi okrutny władca i który może w tym wszystkim przeszkodzić. Mieszko wysyła swojego Giermka aby poznał jakie zamiary ma okrutny władca. Wtedy splot zabawnych zdarzeń sprawia, że Mieszko dzięki swojemu pomocnikowi osiąga swój cel i tworzy Państwo Polan. Jest to swobodna interpretacja prawdziwych zdarzeń tak aby były przystępne dla dzieci. Dzieci poprzez aktywne uczestnictwo współtworzyły przedstawienie, i poprzez zabawę uczyły się historii oraz zasad, którymi należy kierować się w życiu.
Nasze spotkanie przyniosło przedszkolakom moc niezapomnianych wrażeń i emocji.