Przedszkolne kolędowanie

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które zawsze niecierpliwie czekamy. Są to święta najdroższe i najbliższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania w przedszkolu.
Taki radosny i świąteczny nastrój zapanował w naszym przedszkolu 12 grudnia, podczas przedszkolnego kolędowania „Hej kolęda, kolęda!”, kiedy to spotkały się przedszkolaki wraz ze swoimi rodzinami.
Takie spotkania organizujemy już od kilku lat. Dzieci wspólnie z wychowawcami przygotowują kolędy i pastorałki. Gromadzą stroje i rekwizyty by tego dnia wypaść jak najlepiej. Na naszą uroczystość zawsze licznie przybywają rodzice i dziadkowie.
Wszystkie grupy przedszkole zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Kulminacyjnym punktem spotkania było wspólne śpiewanie kolęd, w której uczestniczyły wszystkie dzieci oraz zgromadzeni goście, a do śpiewu przygrywał nam Pan Marek.
Spotkanie to dało wszystkim uczestnikom wiele radości, było wzmocnieniem więzi między rodzinami a przedszkolem. Po występach wszyscy mieli okazję poczęstować się pierniczkami i ciastami domowego wypieku oraz kupić świąteczny upominek na przedszkolnym kiermaszu. Dochód z kiermaszu został przekazany jako pomoc rodzicom chorego Oliwierka.
Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów dla swoich pociech, za pieczenie ciast oraz liczne przybycie. Dziękujemy wszystkim przedszkolakom i wychowawczyniom za przygotowanie pięknego występu i stworzenie wyjątkowej, świątecznej atmosfery, a także wszystkim pracownikom przedszkola, którzy byli zaangażowani w organizację świątecznego kiermaszu i poczęstunku.