Filharmonia w przedszkolu

13 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się niezwykła lekcja muzyki. Nasze przedszkole odwiedzili muzycy z Filharmonii Częstochowskiej. Czwórka muzyków z Panią Magdaleną Mirowską, która przygotowała i prowadziła koncert – w przystępny sposób wprowadziła młodych słuchaczy w świat muzyki klasycznej. Grudniowa audycja to spotkanie z muzyką związaną ze świętami Bożego Narodzenia pt. „Magiczny czas”.
Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas. Wypatrujemy białego puchu, wyczekujemy prezentów pod choinką, ale przede wszystkim nie możemy doczekać się tej wspaniałej rodzinnej atmosfery. Podczas dzisiejszego koncertu muzycy zabierali nas w podróż po najróżniejszych zakątkach świata, by odkryć tradycje związane z tym magicznym czasem.
W tej wyprawie nie zabrakło również świątecznych melodii oraz pięknych kolęd, które wspólnie zaśpiewaliśmy. Dzieci miały możliwość żywego uczestnictwa w spotkaniu z muzykami, poznawały brzmienie instrumentów, słuchały opowieści prowadzącej, odgadywały zagadki a także występowały razem z muzykami. Była to niezwykła podróż do zaczarowanego świata dźwięków, która dostarczyła nam wiele artystycznych emocji.
Było nam bardzo miło gościć takich artystów.